На Полтавщині тарифи на комунальні послуги наразі не підніматимуться і це при тому, що з 1 серпня зросла вартість газу.
Про це повідомив начальник Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко.
На його думку, ця ситуація пояснюється не турботою можновладіців про населення, а тим, що напередодні місцевих виборів, які відбудуться 31 жовтня, жодна з політичних сил не хоче втрачати голоси виборців, тому наразі ані «Полтаватеплоенерго», ані «Полтававодоканал» не піднімають питання про збільшення тарифів.
«Таких пропозицій поки не надходило. Ми розуміємо, що такі потуги будуть, бо є зміни у вартості газу, але на сьогодні такі питання не піднімаються. І позиція Антимонопольного комітету буде наступна – ми будемо прораховувати всі складові, які закладають у тариф», - розповів Володимир Оніщенко.
І наголосив, що в будь-якому разі комунальні тарифи мають бути економічно обґрунтованими.
Очільник Антимонопольного комітету на Полтавщині переконаний, що тарифи на комунпослуги мають бути економічно обгрунтованими
«Безумовно, тарифи мають бути економічно обґрунтованими, і закладатися лише ті витрати підприємства, які стосуються виробництва теплової енергії, подачі води чи водовідведення. Усі інші побочні витрати – це їхня головна біль... Антимонопольний комітет, відслідковуватиме формування тарифів підприємствами, виходячи із прямих витрат на виробництво цієї послуги. До речі, на підприємства надходять кошти, які не пов’язані з прямою діяльністю, наприклад, від надання різних додаткових послуг чи робіт, але вони не враховуються. І це неправильно, адже витратна частина у нас йде в тарифи, а доходна частина – не враховується. І АМКУ буде жорстко відстоювати позицію, що прибутки підприємства також мають бути враховані під час формування тарифів», - зауважив головний «антимонопольник» Полтавщини.
І додав, що наразі на комунальному підприємстві «Полтававодоканал», яке має величезні борги, ситуація залишається складною.
«Скажу відверто, ситуація з «Полтававодоканадом» надзвичайно складна. Думаю, що там необхідно робити структурні зміни, безумовно потрібно дивитись на всю ту діяльність в першу чергу власнику, а власник цього підприємства – це територіальна громада Полтавської області, яка делегувала свої повноваження депутатам Полтавської обласної ради. Там потрібно серйозно попрацювати. Наразі я не володію інформацією наскільки скоротилася чи зросла кредиторська заборгованість на «Полтававодоканалі». Але у них була кредиторська заборгованість близько 50 мільйонів гривень і це, безумовно, катастрофа для підприємства. Там потрібно питання вирішувати радикально і шукати шляхи виходу з цієї ситуації, але ні в якому разі, не за рахунок споживача», - розповів депутат обласної ради від Партії регіонів Володимир Оніщенко.