16 Декабря,
05:25

АМКУ вирішив оштрафувати три компанії – за змову при закупівлі від "Полтаваобленерго"

14 Апреля 2017 16:54   239
Полтавське облтервідділення АМКУ прийняло попередні висновки по чотирьох справах у придбанні трансформаторів "Полтаваобленерго".

Учасники торгів будуть оштрафовані, а "Обленерго" повинно попрацювати над усуненням порушень.

Слідчі ГУ НП області розслідують привласнення коштів й зловживання службовим становищем щодо посадовців ПАТ "Полтаваобленерго".

У рамках цього розслідування, розглянувши звернення правоохоронців, у Полтавському АМКУ ініціювали чотири справи. Суть їх – порушення "Обленерго" й учасниками закупівель, які ТОВ провело у березні 2016-го, конкурентних засад.

"Обленерго", проводячи модернізацію та реконструкцію об’єктів, закупило на відкритих торгах трансформатори. Переможцями у тендері були визнані ТОВ "Енерджі Інжиніринг" (лот № 1) й ТОВ "Енерджі Сервіс" (лоти № 2-4). З цими організаціями "Обленерго" й заключило договори підряду.
Співробітники АМКУ доказали, що ТОВ "Енерджі Інжиніринг", ТОВ "Енерджі Сервіс" й ДП "Мекомсервіс" погодили свої дії стосовно торгів. Це – спотворило результати торгів.

Як поінформував Володимир Оніщенко, керівник тервідділення АМКУ: "Однакові ціни чи однакова різниця між заявленими цінами учасників свідчить, що вони були розрахововані не у відповідності до складових витрат. Отож, пропозиція другого учасника заявлена була без мети одержати перемогу, а лише "прикривала" пропозицію іншого учасника".

Співставивши цифри кошторисної документації учасників тендеру, у АМКУ довели, що ТОВ "Енерджі Сервіс" та ДП "Мекомсервіс" (по лотах №2-4) та ТОВ "Енерджі Інжиніринг" й ДП "Мекомсервіс" (по лоту №1) застосували узгоджені дії, що спотворило результати торгів.

В АМКУ прийнято попередні висновки за цими справами. За вчинення правопорушення на учасників закупівлі очікують штрафні санкції – до 10 % доходу (виручки) від реалізованої у 2016-му продукції.

Крім того, встановлено порушення "Обленерго" законодавчих засад:
• Засновники ТОВ "Енерджі Сервіс" – кіпрські офшори. Згідно з вимогами, встановленими до учасників закупівлі, ПАТ повинно було відхилити пропозицію цієї компанії. А ТОВ не тільки приймало участь у закупівлі, а й стало переможцем по лотах №2, 3, 4;
• Учасники торгів повинні бути фінансоспроможними виконувати роботу. У разі, коли пропозиція не відповідає кваліфікаційним критеріям, "Обленерго" повинно її відхилити. Однак ПАТ не перевіряло таку можливість ДП "Мекомсервіс" й допустило компанію, що не спроможна виконати роботи, до участі в закупівлі.

Дії "Полтаваобленерго" дозволили перемогти в торгах ТОВ "Енерджі Сервіс" й "Енерджі Інжиніринг" – не завдяки власним досягненням.

Беручи до уваги те, що дії "Обленерго" не спричинили окремим особам чи суспільству збитки, а роботи фактично не були виконані, облтервідділення АМКУ надало "Полтаваобленерго" рекомендації.

"Вони стосуються порушень законодавства про захист економічної конкуренції й умов, що цьому можуть бути сприяютливими. Вони обов’язкові до виконання – в 10-денний термін від дня отримання", – підкреслив В. Оніщенко.
Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ
Рекомендуем почитать
14 Декабря 08:44,   145
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Декабря 09:35,   105
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Декабря 14:21,   148
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Декабря 12:30,   3375
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Декабря 11:36,   87
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Декабря 10:36,   92
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних  ...
04 Декабря 16:33,   114
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Декабря 14:54,   99
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Ноября 15:43,   198
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА  ...
28 Ноября 12:30,   243
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь