28 Июня,
08:33

АМКУ вирішив оштрафувати три компанії – за змову при закупівлі від "Полтаваобленерго"

14 Апреля 2017 16:54   169
Полтавське облтервідділення АМКУ прийняло попередні висновки по чотирьох справах у придбанні трансформаторів "Полтаваобленерго".

Учасники торгів будуть оштрафовані, а "Обленерго" повинно попрацювати над усуненням порушень.

Слідчі ГУ НП області розслідують привласнення коштів й зловживання службовим становищем щодо посадовців ПАТ "Полтаваобленерго".

У рамках цього розслідування, розглянувши звернення правоохоронців, у Полтавському АМКУ ініціювали чотири справи. Суть їх – порушення "Обленерго" й учасниками закупівель, які ТОВ провело у березні 2016-го, конкурентних засад.

"Обленерго", проводячи модернізацію та реконструкцію об’єктів, закупило на відкритих торгах трансформатори. Переможцями у тендері були визнані ТОВ "Енерджі Інжиніринг" (лот № 1) й ТОВ "Енерджі Сервіс" (лоти № 2-4). З цими організаціями "Обленерго" й заключило договори підряду.
Співробітники АМКУ доказали, що ТОВ "Енерджі Інжиніринг", ТОВ "Енерджі Сервіс" й ДП "Мекомсервіс" погодили свої дії стосовно торгів. Це – спотворило результати торгів.

Як поінформував Володимир Оніщенко, керівник тервідділення АМКУ: "Однакові ціни чи однакова різниця між заявленими цінами учасників свідчить, що вони були розрахововані не у відповідності до складових витрат. Отож, пропозиція другого учасника заявлена була без мети одержати перемогу, а лише "прикривала" пропозицію іншого учасника".

Співставивши цифри кошторисної документації учасників тендеру, у АМКУ довели, що ТОВ "Енерджі Сервіс" та ДП "Мекомсервіс" (по лотах №2-4) та ТОВ "Енерджі Інжиніринг" й ДП "Мекомсервіс" (по лоту №1) застосували узгоджені дії, що спотворило результати торгів.

В АМКУ прийнято попередні висновки за цими справами. За вчинення правопорушення на учасників закупівлі очікують штрафні санкції – до 10 % доходу (виручки) від реалізованої у 2016-му продукції.

Крім того, встановлено порушення "Обленерго" законодавчих засад:
• Засновники ТОВ "Енерджі Сервіс" – кіпрські офшори. Згідно з вимогами, встановленими до учасників закупівлі, ПАТ повинно було відхилити пропозицію цієї компанії. А ТОВ не тільки приймало участь у закупівлі, а й стало переможцем по лотах №2, 3, 4;
• Учасники торгів повинні бути фінансоспроможними виконувати роботу. У разі, коли пропозиція не відповідає кваліфікаційним критеріям, "Обленерго" повинно її відхилити. Однак ПАТ не перевіряло таку можливість ДП "Мекомсервіс" й допустило компанію, що не спроможна виконати роботи, до участі в закупівлі.

Дії "Полтаваобленерго" дозволили перемогти в торгах ТОВ "Енерджі Сервіс" й "Енерджі Інжиніринг" – не завдяки власним досягненням.

Беручи до уваги те, що дії "Обленерго" не спричинили окремим особам чи суспільству збитки, а роботи фактично не були виконані, облтервідділення АМКУ надало "Полтаваобленерго" рекомендації.

"Вони стосуються порушень законодавства про захист економічної конкуренції й умов, що цьому можуть бути сприяютливими. Вони обов’язкові до виконання – в 10-денний термін від дня отримання", – підкреслив В. Оніщенко.
Прес-служба Полтавського обласного тервідділення АМКУ
Рекомендуем почитать
26 Июня 13:37,   130
Учасниками тендеру на ремонтні роботи у Полтаві конкурсні пропозиції – узгоджувалися.
21 Июня 16:33,   253
Аграрії Полтавщини констатують, що нинішнього року урожай зернових культур на чверть буде нижчим минулорічного. І це, вірогідно, спричинить зростання ціни на хліб до 12-17 грн. ...
21 Июня 11:17,   145
За дослідженням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ щодо соціально-економічного розвитку регіонів за перший квартал ц. р. на лідируючих позиціях – Полтавщ ...
20 Июня 11:03,   113
Щорічно зростає показник незайнятої молоді, яка бажає працювати у вільний від навчання час. Організація вторинної зайнятості учнівської та студентської молоді проводиться шляхом пр ...
19 Июня 11:12,   163
У місті проходить перший тур громадських робіт, організованих службою у справах дітей виконкому міськради.
18 Июня 10:55,   174
Працівниками антимонопольного відомства було проведене дослідження ринку послуг з надання місць для оптової торгівлі с/г продукцією на комунальному ринку "Овочевий" у м.  ...
13 Июня 21:54,   188
Виявилося, що перевізник включав до вартості квитка однаково 10 відсотків за послуги, які надає вокзал як 4-го або 5-го, так і значно вищого класу. ...
13 Июня 10:44,   219
На мосту забетонували першу частину конструкції консолів пішохідної зони.
12 Июня 12:42,   198
У навчальних закладах тривають ремонтні роботи. Підрядні організації виконують різні види робіт: у деяких приміщеннях замінюють вікна на енергозберігаючі, повністю ремонтують харчо ...
07 Июня 08:17,   79
У зв’язку з цим споживачам вищезазначеного району буде припинено гаряче водопостачання.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь