17 Декабря,
15:47

Полтавщина – лідер країни у загальних обсягах видобутку вуглеводнів

30 Мая 2017 08:15   294
Як поінформувала Інна Іщенко – керівник Департаменту економрозвитку, торгівлі й залучення інвестицій під час апаратної наради у голови ОДА, питома вага видобутку газового конденсату становить в області – 65,6 % (1 місце), природного газу – 42,5 % (2 місце), нафти сирої – 11,5 % (3 місце).

І. Іщенко наголосила, що нафтогазова сфера промисловості – одна з найважливіших складових частин і в економіці області, і в цілому країни. Це, значним чином, забезпечує і життєдіяльність всіх інших сфер, і добробут громадян: "У структурі промислового виробництва області питома вага нафтогазовидобувного комплексу склала майже 23 %".
Минулорічні показники засвідчили хоч невеликий, але стабільний прогресс. У межах Полтавщини видобули газу – 8,53 млрд. куб. м, нафти – 183,8 тис. т, газового конденсату – 419,8 тис. т.

У нинішньому році видобуток природного газу й газового конденсату збільшився, а нафти – зменшився.

Видобуток вуглеводнів ведуть тринадцять підприємств різних форм власності у сімнадцяти районах. 73,6 % газу й 79,1 % нафти з газовим конденсатом видобувають – філія ГПУ "Полтавагазвидобування" ПАТ "Укргазвидобування" й НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта". Коли раніше держпідприємства видобували в області 80 % газу, то нині активно нарощують обсяги приватні підприємства, найбільше з яких – "Нафтогазвидобування".

Минулого року держбюджет отримав 13,8 млрд. грн. рентних платежів. На розвиток соцсфери й інфраструктури краю підприємствами передано 44 млн. грн.

І. Іщенко зауважила, що у розрізі співпраці підприємств нафтогазового комплексу й органів місцевої влади облрадою підготовлено цьогоріч проект Положення про утворення, використання та облік коштів цільового фонду (у межах спецфонду облбюджету) та Угода про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів, що подані на розгляд сесією облради.

Як зауважив Валерій Головко, очільник ОДА: "Підприємства завдають навколишньому середовищу чимало шкоди. "Укргазвидобування", що давно функціонує в області, своєю діяльністю завдала найбільшої шкоди, насамперед, погіршенням якості питної води. Необхідно проаналізувати, на якому рівні якість води в кожному районі. Потрібно вносити зміни й до програми – "Питна вода".

Андрій Пісоцький, перший заст. керівника ОДА, акцентував увагу керівників РДА на використанні фінансів, що надходять за умовами соцугоди: "Не усі райони використали виділені кошти. Необхідно працювати над стратегією розвитку територій, щоб раціонально використовувати їх й робити усе необхідне для покращення життя людей".
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
14 Декабря 08:44,   147
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Декабря 09:35,   110
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Декабря 14:21,   153
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Декабря 12:30,   3826
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Декабря 11:36,   90
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Декабря 10:36,   94
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних  ...
04 Декабря 16:33,   116
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Декабря 14:54,   101
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Ноября 15:43,   202
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА  ...
28 Ноября 12:30,   244
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь