27 Июня,
01:27

Полтавщина – лідер країни у загальних обсягах видобутку вуглеводнів

30 Мая 2017 08:15   222
Як поінформувала Інна Іщенко – керівник Департаменту економрозвитку, торгівлі й залучення інвестицій під час апаратної наради у голови ОДА, питома вага видобутку газового конденсату становить в області – 65,6 % (1 місце), природного газу – 42,5 % (2 місце), нафти сирої – 11,5 % (3 місце).

І. Іщенко наголосила, що нафтогазова сфера промисловості – одна з найважливіших складових частин і в економіці області, і в цілому країни. Це, значним чином, забезпечує і життєдіяльність всіх інших сфер, і добробут громадян: "У структурі промислового виробництва області питома вага нафтогазовидобувного комплексу склала майже 23 %".
Минулорічні показники засвідчили хоч невеликий, але стабільний прогресс. У межах Полтавщини видобули газу – 8,53 млрд. куб. м, нафти – 183,8 тис. т, газового конденсату – 419,8 тис. т.

У нинішньому році видобуток природного газу й газового конденсату збільшився, а нафти – зменшився.

Видобуток вуглеводнів ведуть тринадцять підприємств різних форм власності у сімнадцяти районах. 73,6 % газу й 79,1 % нафти з газовим конденсатом видобувають – філія ГПУ "Полтавагазвидобування" ПАТ "Укргазвидобування" й НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта". Коли раніше держпідприємства видобували в області 80 % газу, то нині активно нарощують обсяги приватні підприємства, найбільше з яких – "Нафтогазвидобування".

Минулого року держбюджет отримав 13,8 млрд. грн. рентних платежів. На розвиток соцсфери й інфраструктури краю підприємствами передано 44 млн. грн.

І. Іщенко зауважила, що у розрізі співпраці підприємств нафтогазового комплексу й органів місцевої влади облрадою підготовлено цьогоріч проект Положення про утворення, використання та облік коштів цільового фонду (у межах спецфонду облбюджету) та Угода про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів, що подані на розгляд сесією облради.

Як зауважив Валерій Головко, очільник ОДА: "Підприємства завдають навколишньому середовищу чимало шкоди. "Укргазвидобування", що давно функціонує в області, своєю діяльністю завдала найбільшої шкоди, насамперед, погіршенням якості питної води. Необхідно проаналізувати, на якому рівні якість води в кожному районі. Потрібно вносити зміни й до програми – "Питна вода".

Андрій Пісоцький, перший заст. керівника ОДА, акцентував увагу керівників РДА на використанні фінансів, що надходять за умовами соцугоди: "Не усі райони використали виділені кошти. Необхідно працювати над стратегією розвитку територій, щоб раціонально використовувати їх й робити усе необхідне для покращення життя людей".
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
26 Июня 13:37,   108
Учасниками тендеру на ремонтні роботи у Полтаві конкурсні пропозиції – узгоджувалися.
21 Июня 16:33,   249
Аграрії Полтавщини констатують, що нинішнього року урожай зернових культур на чверть буде нижчим минулорічного. І це, вірогідно, спричинить зростання ціни на хліб до 12-17 грн. ...
21 Июня 11:17,   144
За дослідженням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ щодо соціально-економічного розвитку регіонів за перший квартал ц. р. на лідируючих позиціях – Полтавщ ...
20 Июня 11:03,   112
Щорічно зростає показник незайнятої молоді, яка бажає працювати у вільний від навчання час. Організація вторинної зайнятості учнівської та студентської молоді проводиться шляхом пр ...
19 Июня 11:12,   158
У місті проходить перший тур громадських робіт, організованих службою у справах дітей виконкому міськради.
18 Июня 10:55,   173
Працівниками антимонопольного відомства було проведене дослідження ринку послуг з надання місць для оптової торгівлі с/г продукцією на комунальному ринку "Овочевий" у м.  ...
13 Июня 21:54,   187
Виявилося, що перевізник включав до вартості квитка однаково 10 відсотків за послуги, які надає вокзал як 4-го або 5-го, так і значно вищого класу. ...
13 Июня 10:44,   217
На мосту забетонували першу частину конструкції консолів пішохідної зони.
12 Июня 12:42,   195
У навчальних закладах тривають ремонтні роботи. Підрядні організації виконують різні види робіт: у деяких приміщеннях замінюють вікна на енергозберігаючі, повністю ремонтують харчо ...
07 Июня 08:17,   79
У зв’язку з цим споживачам вищезазначеного району буде припинено гаряче водопостачання.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь