23 Сентября,
19:38

Полтавщина – лідер країни у загальних обсягах видобутку вуглеводнів

30 Мая 2017 08:15   273
Як поінформувала Інна Іщенко – керівник Департаменту економрозвитку, торгівлі й залучення інвестицій під час апаратної наради у голови ОДА, питома вага видобутку газового конденсату становить в області – 65,6 % (1 місце), природного газу – 42,5 % (2 місце), нафти сирої – 11,5 % (3 місце).

І. Іщенко наголосила, що нафтогазова сфера промисловості – одна з найважливіших складових частин і в економіці області, і в цілому країни. Це, значним чином, забезпечує і життєдіяльність всіх інших сфер, і добробут громадян: "У структурі промислового виробництва області питома вага нафтогазовидобувного комплексу склала майже 23 %".
Минулорічні показники засвідчили хоч невеликий, але стабільний прогресс. У межах Полтавщини видобули газу – 8,53 млрд. куб. м, нафти – 183,8 тис. т, газового конденсату – 419,8 тис. т.

У нинішньому році видобуток природного газу й газового конденсату збільшився, а нафти – зменшився.

Видобуток вуглеводнів ведуть тринадцять підприємств різних форм власності у сімнадцяти районах. 73,6 % газу й 79,1 % нафти з газовим конденсатом видобувають – філія ГПУ "Полтавагазвидобування" ПАТ "Укргазвидобування" й НГВУ "Полтаванафтогаз" ПАТ "Укрнафта". Коли раніше держпідприємства видобували в області 80 % газу, то нині активно нарощують обсяги приватні підприємства, найбільше з яких – "Нафтогазвидобування".

Минулого року держбюджет отримав 13,8 млрд. грн. рентних платежів. На розвиток соцсфери й інфраструктури краю підприємствами передано 44 млн. грн.

І. Іщенко зауважила, що у розрізі співпраці підприємств нафтогазового комплексу й органів місцевої влади облрадою підготовлено цьогоріч проект Положення про утворення, використання та облік коштів цільового фонду (у межах спецфонду облбюджету) та Угода про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів, що подані на розгляд сесією облради.

Як зауважив Валерій Головко, очільник ОДА: "Підприємства завдають навколишньому середовищу чимало шкоди. "Укргазвидобування", що давно функціонує в області, своєю діяльністю завдала найбільшої шкоди, насамперед, погіршенням якості питної води. Необхідно проаналізувати, на якому рівні якість води в кожному районі. Потрібно вносити зміни й до програми – "Питна вода".

Андрій Пісоцький, перший заст. керівника ОДА, акцентував увагу керівників РДА на використанні фінансів, що надходять за умовами соцугоди: "Не усі райони використали виділені кошти. Необхідно працювати над стратегією розвитку територій, щоб раціонально використовувати їх й робити усе необхідне для покращення життя людей".
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
22 Сентября 17:16,   128
Природний газ для потужностей промислових споживачів, а надто в оселях абонентів, відіграє важливу роль. І вимоги до його якості – відповідні. Природний газ повинен відповіда ...
22 Сентября 10:27,   103
 Перебуваючи на навчанні у Польщі, голова райдержадміністрації Олексій Матюшенко намагався максимально вивчити досвід сусідів з реформування ключових галузей. ...
22 Сентября 09:34,   100
За інформацією Кременчуцької філії ПАТ "Полтаваобленерго", з 25 вересня по 8 жовтня включно, включаючи вихідні дні, у зв'язку з проведенням реконструкції повітряних  ...
21 Сентября 16:32,   321
Райони області (ОТГ) мають дивіденди від видобутку газу на їх територіях. Однак стосовно діяльності газовидобувних компаній – розповсюджують чимало недостовірних відомостей. ...
21 Сентября 13:53,   151
Нідерландсько-український форум "Ринок біопалива в Україні: крок назустріч енергетичній незалежності" відбувся у рамках міжнародної конференції "Енергія з біомаси 20 ...
21 Сентября 10:11,   135
Нинішньої п’ятниці, 22-го вересня, всім контролерам міського транспорту Кременчука дають вихідний, бо плата за проїзд цього дня скасовується.
19 Сентября 08:35,   185
Отрутозмішувач біля Западинців нещодавно оглянув голова районної ради Анатолій Храпаль, із яким ми поспілкувалися про результати повторної перевірки та доцільність перенесення об&r ...
18 Сентября 14:07,   182
Шляхом співфінансування відновлюють покриття, яке роками не бачило асфальту.
15 Сентября 14:27,   135
З метою утримання в належному санітарному й технічному стані, збереженні естетичної привабливості працівниками комунального підприємства «Сервіс» проводяться роботи по  ...
12 Сентября 09:31,   201
Перемовини посприяли соціально-економічному розвитку території.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь