Територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ТОВ «Миргородський сироробний комбінат», ЗАТ «Гадячсир» , ПАТ «Глобинський маслозавод», ВАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів», ВАТ «Решетилівський маслозавод», ПП «Білоцерківська агропромислова група» відновити виготовлення кисломолочної продукції, яка входить до мінімального споживчого бюджету сім`ї .
Сьогодні голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко провів нараду з керівниками найкрупніших молокопереробних заводів області, які входять до асоціації «Полтавамолоко».
Одним із важливих питань наради було питання розвитку добросовісної конкуренції на ринку виробництва кисломолочної продукції .
Полтавська область одна з найбільших областей по виготовленню молочної продукції в Україні. Згідно щомісячної інформації, що надходить до територіального відділення протягом останніх трьох років, тільки три з основних молокопереробних підприємства області виготовляють кисломолочну продукцію соціальної групи, а саме молоко з вмістом жиру до 2,5%, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9%, сметану з вмістом жиру до 20% та масло вершкове з вмістом жиру до 72,5%, це ВАТ «Лубенський молочний завод», ПАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» та ПАТ «Пирятинський сир завод».
На підставі вищевикладеного, зазначені три суб’єкти господарювання займають монопольне становище на ринку кисломолочної продукції, яка входить до мінімального споживчого бюджету сім`ї.
Це в свою чергу дає можливість ВАТ «Лубенський молочний завод», ПАТ «Кременчуцький міськмолокозавод» та ПАТ «Пирятинський сирзавод» при певних умовах зловживати своїм монопольним становищем.
В той же час монопольне становище зазначених суб’єктів господарювання обумовлюється відсутністю конкуренції на зазначеному ринку.
«Рекомендації були надані на підставі статті 17 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» з метою встановлення конкурентного середовища на ринку кисломолочної продукції, яка входить до мінімального споживчого бюджету сім`ї. Про результати розгляду вимог підприємства мають повідомити відділення у десятиденний термін», зазначив голова відділення Володимир Оніщенко.