П’ять хибних даних стосовно видобутку газу на Полтавщині
21 Вересня 2017 16:32
838
Райони області (ОТГ) мають дивіденди від видобутку газу на їх територіях. Однак стосовно діяльності газовидобувних компаній – розповсюджують чимало недостовірних відомостей.
Надра Полтавщини – одні з найбагатших в країні, а робота видобувних компаній сьогодні – основа подальшого розвитку населених пунктів. Особливо після набрання чинності законом № 3038, який встановлює – три відсотки ренти підприємства залишатимуть на місцях. Це реальні кошти, які громада використовуватиме на власний розвиток. Крім того, часто місцева влада укладає з газовидобувними компаніями соцугоди. І це вигідно для обох сторін.
Однак деякі політики й популісти намагаються дезінформувати громаду, поширюють стосовно газовидобутку недостовірні дані… Та кожну з цих вигадок можливо спростувати.
Перший неправдивий факт. Через видобуток газу – псується грунт.
Однак, буріння й видобуток не мають жодного відношення до родючого шару землі. Перед початком робіт його знімають, після закінчення – укладають назад. Аналогічні операції проходять також при прокладанні трубопроводів від свердловин. Адже підприємства зацікавлені й надалі працювати в області, створюючи місцевим мешканцям комфортне середовище.
Газ не перебуває у рідкому стані, проходить забетонованим трубопроводом. Отож, він просто фізично не може розлитися й завдати шкоди родючому грунту. В іншому випадку, території, де проводяться активні розробки, потерпаючи від втрати родючості грунту, не мали б і належнного урожаю. А так, скажімо, Лохвицький район, де досить багаті заклади у надрах, отримує, у той же час й високі аграрні показники.
Другий неправдивий факт. У процесі видобутку газу забруднюється атмосфера.
Факели, що палають над свердловинами, несуть атмосферні викиди. Однак ці горіння – тимчасові. Факели запалюють на початку роботи свердловини, а також, у разі виробничої потреби. Однак така виробнича необхідність може виникати і раз на кілька років.
Компанії зацікавлені зберігати екологію. Адже їхні працівники є місцевими мешканцями. А співпраця й взаєморозуміння із громадами дозволяють їм перебувати і працювати й далі.
Третій неправдивий факт. Видобуток газу спричинює спустошення колодязів.
Залягання води знаходяться на глибині – 20-80 метрів. А газові пласти на кінцевій глибині буріння – 5,5 км. Отож, газ не може вплинути на воду й навпаки.
І крім того, важливо розуміти технологію видобутку. Свердловина являє собою забетоновану трубу. Тож при буріннй й видобутку газу, вода лишається на місці й не може будь-куди перетікати.
Четвертий неправдивий факт. Видобуток газу піддає руйнації навколишні будівлі.
Законодавством заборонено ставити свердловини на відстані меншій за п’ятсот метрів від житлових будинків. Дотримання цих санітарних норм є обов’язковим для будь-якої компанії. Така відстань достатня аби не мати дискомфорту. В іншому випадку місцеві жителі можуть подати скарги до інстанцій на функціонування газовидобувних підприємств.
Компанії, крім того, обладнання експлуатують – з глушниками. І робочим процесом шуму й вібрацій – не створюється.
П’ятий неправдивий факт. Газовидобувні компанії відбирають у громадян землю.
Газовидобувачі на основі договору можуть тільки землю – орендувати. І в Україні будь-яких інших механізмів її отримання в користування – не існує. В іншому випадку, підприємства наштовхнулися б на санкції з боку держави й не змогли б продовжити роботи.
Крім того, будь-який договір має свій термін. Підприємство, після його закінчення, повинно землю повернути власнику у належному вигляді.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
14 Грудня 08:44,
1294
Відбувся аукціон на право оренди земельної ділянки комунвласності Білоцерківської сільської ради площею 12,2 га під висадження саду, який провела відповідно до усіх процесуальних н ...
13 Грудня 09:35,
979
З підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги, кожен з нас почав та шукати шляхи зменшення споживання енергоносіїв, замислюватись як утеплити дім чи поставити енергоефективне ...
08 Грудня 14:21,
813
Підтриманий парламентом документ передбачає, що ставки акцизного податку на тютюнові вироби будуть зростати до 2025 р.
08 Грудня 12:30,
6099
Цей унікальний аппарат дає змогу, використовуючи сучасну методику, діагностувати та виправляти в організмі будь-яку патологію судин.
07 Грудня 11:36,
680
Дорожники Кременчука проводять ремонт дорожнього покриття на проїздах цвинтарю.
05 Грудня 10:36,
669
За дорученням міського голови Віталія Малецького, наразі комунальні служби Кременчука приведені в готовність, щоб оперативно приступити до ліквідації наслідків погіршення погодних ...
04 Грудня 16:33,
671
У Києві відбулась заключна оглядова зустріч стосовно підсумків реалізації в Україні спільного проекту Європейського Союзу та ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. ...
04 Грудня 14:54,
681
Набір учасників проекту, котрий націлений покращити можливості самозайнятості переселенців, за фінансової підтримки Уряду Німеччини розпочала Міжнародна організація з міграції (МОМ ...
28 Листопада 15:43,
815
Сьогодні у Кременчуці в палаці культури імені І.Ф. Котлова за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, першого заступника голови Полтавської ОДА ...
28 Листопада 12:30,
821
Завдання відпрацювати з підприємцями, які зазвичай торгують новорічними ялинками у Кременчуці, питання оформлення необхідних дозвільних документів, поставив перед начальником управ ...