1% від вартості всього періоду проживання у місті Полтава в закладі розміщення. В таку суму у прийнятому Податковому кодексі обрахували суму туристичного збору, який відносять до категорії місцевих податків.
Ігор Просяник, ст.державний інспектор відділу масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м.Полтава:
"Адміністрація закладу акумулює ці кошти за квартал і потім у 40-денний строк подає до ДПІ у м.Полтава".
Втім, тут же фахівці наголошують на існуванні категорії так званих пільговиків, тобто тих, хто не підпадає під сплату туристичного збору. Це особи, які постійно проживають у місті, ті, хто перебуває у відрядженні, інваліди, діти-інваділи та супроводжуючі особи (не більше 1-ї людини), учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, ветерани війни.
Як довести відношення людини до категорії пільговиків – доки невідомо. І хоч посвідчення чи лист відрядження вона має, алгоритм дій для адміністрації закладу розміщення наразі не прописаний.
В ідеалі, говорять податківці, це залишити у себе нотаріально завірену ксерокопію. Втім, фахівці управління культури радять готельним закладам для початку зробити окремий журнал реєстрації пільговиків і залишати ксерокопії наданих документів.
Питання, яке цікавить багатьох, – власне сума, на яку може розраховувати міський бюджет у зв'язку із запровадженням туристичного збору.
Віталій Павлов, начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавського МВК:
"Підрахувати, скільки коштів це буде, практично неможливо, адже це робиться вперше. Цим же ж шляхом нині йдуть і Харків, і Львів, і Кам'янець-Подільський".
Втім, той же Кам'янець-Подільський, продовжує Віталій Павлов, не обговорюючи самого механізму сплати, розраховує на 150 тисяч гривень на рік (це 70-ти тисячне місто із п'ятнадцятьма готельними закладами). Зважаючи на розрахунки Кам'янця-Подільського, Полтава із більш ніж двадцятьма суб'єктами готельної діяльності може розраховувати на 190 тисяч гривень на рік.