Більшість країн світу в тій чи іншій мірі використовують інновації в своєму економічному розвитку. Активне запровадження інновацій в економіці супроводжується с стабільним зниженням матеріалоємності та енергоємності виробництва, зростанням продуктивності праці і відповідно, підвищенням конкурентоспроможності країни.
В економіці України використання інновацій ще не стало головним фактором розвитку. Занадто повільно іде переорієнтація виробничого потенціалу на новітні технології.
За загальним рівнем інноваційної активності Україна значно відстає від країн ЄС. Кількість промислових підприємств, які впроваджують інновації, на протязі останніх років знаходиться в межах 12-14% їх загальної кількості, що набагато менше, ніж у провідних країнах.
В цілому у галузі капіталовкладень поточний рік для області є переломним. Зважаючи на інертність інвестиційної сфери вперше з часів економічної кризи нам вдалося вийти на приріст обсягів інвестицій в основний капітал на 19% (по Україні – 16%).
Головним завданням розбудови інноваційної моделі є забезпечення структурних зрушень в економіці у напрямку зростання ролі високотехнологічних галузей з великою часткою доданої вартості високої технологічної складності. При цьому передбачається випереджаюче зростання виробництва та експорту продукції з високим ступенем обробки та швидким обігом капіталу.
Загалом у 2011 році реалізується близько 120 важливих для розвитку області інвестиційних проектів. Значна їх частина спрямовується на модернізацію та розвиток виробництва.
Серед регіональних флагманів – провідні підприємства Полтавщини та міста Кременчука. ПАТ „Крюківський вагонобудівний завод” ведеться робота із створення сучасних вітчизняних міжрегіональних електропоїздів з експлуатаційною швидкістю до 200 км. на годину.
Модельний ряд автомобільної техніки марки „КрАЗ” на сьогодні включає 25 базових моделей і понад півтори сотні модифікацій двох-, трьох-, і чотирьохвісних автомобілів.
Всього у провідні галузі промисловості – машинобудування, харчову та нафтопереробну в поточному році інвестовано біля півмільярда гривень.
Одним із пріоритетів Програми є розвиток агропромислового комплексу, який для збільшення конкурентоспроможності потребує докорінної модернізації – розбудови інфраструктури, широкого впровадження нових технологій. В даний час в галузі реалізуються 19 інвестиційних проектів по будівництву сучасних комплексів для відгодівлі тварин загальною вартістю близько 1 млрд. грн.
Розпочато реформування житлово-комунального господарства області. Головним напрямом є енергозаощадження. На виконання обласної Програми реформ розроблена та реалізується відповідна галузева програма, яка передбачає впровадження сучасного теплогенеруючого обладнання, перехід на відновлювальні джерела енергії, санацію об’єктів, що не відповідають нормативам тепло збереження.
Проведена робота сприяла формуванню позитивних тенденцій розвитку Полтавщини. В економіці маємо приріст виробництва в основних галузях промисловості, сільському господарстві. Збільшився роздрібний товарооборот, оборот зовнішньої торгівлі.