Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу проти Кременчуцького комунального автотранспортного підприємства 1628 за ознаками зловживання монопольним становищем.
Як встановило Відділення, підприємство відмовило ВАТ «Кременчуцький завод технічного вуглецю» в укладенні договору на розміщення відходів 4 класу на міському звалищі. Такі дії відповідача кваліфікуються як зловживання монопольним становищем на ринку приймання, складування та захоронення відходів у територіальних межах м. Кременчука шляхом повної відмови від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел придбання та були б неможливими за умов значної конкуренції на зазначеному ринку. Дослідження у справі триває.
Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу проти Гадяцького спортивно-технічного клубу Товариства сприяння обороні України (СТК ТСОУ) за ознаками зловживання монопольним становищем.
Як встановило Відділення, СТК ТСОУ встановила економічно необґрунтовані тарифи на платні послуги з навчання водіїв категорії В, а саме: Гадяцький СТК ТСОУ не зменшив кількість годин навчання за категорією В з 246 годин на 140 у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня №229, якою була затверджена Типова навчальна програма підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів та згідно якої загальний обсяг навчальних годин за категорію В склав 140 годин, чим здорожчив вартість надаваємих послуг. Дослідження у справі триває.
«Обидві справи розпочаті за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на зазначених ринках. Монополізм – це домінування однієї або кількох компаній на певному ринку, в результаті чого зникає конкуренція. Дуже часто монополія супроводжується зростанням цін, падінням якості послуг та іншими економічними зловживаннями, що ми і бачимо в обох випадках», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.