За підсумками 11 місяців 2011 року індекс промислової продукції становить 99,3% (по Україні – 107,8%). За цим показником область посідає 21 місце серед регіонів (І кв. – 24, І півріччя – 23, 9 міс. - 22).
Скорочення обсягів виробництва відбулося в нафтопереробній (на 17,3%), легкій промисловості (на 10,1%), в обробленні деревини та виробництві виробів з деревини, крім меблів (на 6,5%), целюлозно-паперовому виробництві (на 8,6%) галузях, а також в добувній промисловості (на 0,2%).
На сьогодні існує ряд невирішених питань, які стримують розвиток підприємства. Основне з них - введення ввізного мита на бензини автомобільні, дизельне паливо, пічне паливо та нафтові бітуми. Тривалий час на рівні держави розглядається це питання і рішення досі не прийнято.
Неодноразово облдержадміністрація зверталася до центральних органів виконавчої влади щодо сприяння у вирішенні проблемних питань підприємства, останній лист був направлений Кабінету Міністрів України 07.12.2011 року з проханням прискорити вирішення питання щодо введення ввізного мита на продукти нафтопереробки.
Зниження обсягів виробництва на 10,1% спостерігається і в легкій промисловості (індекс промислової продукції становить 89,9%). Проблеми галузі мають комплексний характер, вирішення яких потребує дієвої державної підтримки. Зокрема, це високий рівень імпортозаміщення неякісною та дешевою продукцією масового вжитку зарубіжних товаровиробників (в основному з Китаю та Туреччини) і товарів «second-hand»; залежність від імпортованої сировини та складність митного оформлення; низький виробничий потенціал підприємств, високий ступінь зносу основних фондів; недостатність інвестиційних ресурсів, що залучаються у галузь; низький рівень заробітної плати працівників галузі, а, отже, відсутність мотивації праці, нестача кваліфікованих працівників. Проте, частка галузі в структурі виробництва становить 0,8%, що не має значного впливу на загальний індекс промислової продукції.
Вперше з початку року зростання обсягів виробництва на 0,9% відбулося в галузі з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (частка 13,7%). Протягом року індекс галузі мав негативну динаміку, зумовлену зменшенням обсягів виробництва тютюнової продукції через підвищення акцизу на тютюнові вироби. В жовтні-листопаді місяці за рахунок зростання в 1,7 рази обсягів виробництва цукру індекс галузі склав 100,9%. Виробництво основних видів продуктів харчування (без тютюну) збільшилось на 10,5%.
За результатами обговорення дано доручення керівникам галузевих управлінь облдержадміністрації відпрацювати з провідними промисловими підприємствами окремих галузей питання збільшення обсягів виробництва з метою стабілізації та подальшого розвитку промислового комплексу області.