26 грудня 2011 року заступник голови облдержадміністрації Володимир ЗАМИКУЛА провів оперативно-розпорядчу нараду, на якій були підбиті попередні підсумки сільськогосподарського року та намічено пріоритетні напрями розвитку аграрної галузі області у 2012 році.
Як доповів на останньому засіданні колегії Мінагропродполітики Володимир ЗАМИКУЛА, цьогоріч аграрії області зібрали понад 5 млн. тонн зерна (на 2,2 млн. тонн більше минулого року) при урожайності 52 ц/га, що на 20,7 ц/га більше від рівня минулого року, в тому числі кукурудзи на зерно – 3,5 млн. тонн при урожайності 79 ц/га. У порівнянні із минулим роком валовий збір зернових збільшиться на 75,2 %, в тому числі кукурудзи в 2,1 рази. Цукрових буряків зібрано 2,7 млн. тонн (+48,4%), з яких вже вироблено 410 тис. тонн цукру (+71 %), соняшнику – 545 тис. тонн (+ 17,1 %), сої – 332 тис. тонн (+ 49,1 %). Область отримала найбільший за всі роки врожай картоплі 1275,1 тис. тонн і овочів – 496,9 тис. тонн.
Такий результат у рослинництві створює добрі передумови для забезпечення стабільного фінансового стану аграрних підприємств області на наступний рік.
Галузь тваринництва області характеризується активною інвестиційною діяльністю, протягом поточного року тривала реалізація 19 основних інвестиційних проектів загальною вартістю близько 1 млрд. грн. Завдяки інвестиційній складовій та виваженому комплексному підході до вирішення питань розвитку тваринництва, у поточному році в галузі призупинено спад поголів’я худоби і птиці, вдалося приростити поголів'я ВРХ у сільськогосподарських підприємствах на 1100 гол., у тому числі корів – на 1300 гол.; покращено роботу з оновлення стада – досягнуто середнього показника 19 нетелів на 100 гол. корів основного стада, значно збільшений обсяг заготовлених кормів – із 3 млн. ц к.од. у 2010 році до 4,2 млн. ц к.од. у 2011 році.
У наступному році пріоритетними для розвитку галузі АПК Полтавської області будуть: розвиток галузі тваринництва (зокрема розвиток племінної справи, вдосконалення компової бази, збільшення поголів'я худоби і птиці), підвищення ефективності ведення галузі рослинництва, розвиток сільських територій шляхом реалізації відповідних програм, розвиток підприємницької діяльності у сільській місцевості, розвиток інфраструктури аграрного ринку, дорадництва, посилення організаційного рівня взаємодії між усіма службами та об'єднаннями АПК області.