22 Серпня 2012 09:31
1039
Індекс споживчих цін
Цінова ситуація на продовольчому ринку області є стабільною та керованою.
З початку року індекс споживчих цін по області склав 99,5% (в Україні – 99,9%). За цим показником область посідає 14-18 місце серед регіонів України.
За останні три місяці в області спостерігалася дефляція (травень – 99,5%, червень – 99,6%, липень – 99,7% ). По Україні в липні - 99,8% .
Знизились ціни на продукти харчування та безалкогольні напої, одяг і взуття, предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, у сфері охорони здоров’я та відпочинку і культури.
Цінова ситуація на продовольчому ринку
Індекс цін на продукти харчування та безалкогольні напої за січень-липень склав 97,7% (по Україні – 98,6%), за липень місяць – 99,2% (по Україні - 99,5%).
Протягом серпня знизилися ціни на борошно (0,3%), сметану (0,4%), олію (0,8%) та м’ясо птиці (1,6%).
Залишаються стабільними ціни на всі види хліба, макаронні вироби, ковбасу варену І ґатунку, молоко.
За оперативними даними маємо незначне зростання цін на м'ясо яловичини (0,8%), масло вершкове (2,5%), цукор (2,6%), рис (5%), яйця курячі (5,5%). Більш високими темпами зросли ціни на крупу гречану.
За рахунок насичення ринку овочевою продукцією у серпні знизились ціни на моркву (30,5%), капусту (20,9%) та цибулю (12,6%). Разом з тим, протягом серпня відбуваються звичайні сезонні коливання на картоплю, ціни на яку на сьогодні дещо підвищились. Проте, завдяки початку масового її збору, ціни поступово стабілізуються.
Державне регулювання
Облдержадміністрація реалізує всі повноваження щодо державного регулювання цін у повному обсязі.
Відповідно до наданих Урядом повноважень, запроваджено державне регулювання цін на окремі види продовольчих товарів, а саме на: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину та м’ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі, а також дитяче харчування.
На зазначений вище перелік продовольчих товарів встановлено граничний розмір торговельної надбавки на рівні 15,0% до оптової ціни виробника (митної вартості), а на хліб – 10%, в т.ч. постачальницько-збутової - до 5%, без урахування витрат на їх транспортування у міжміському сполученні.
Регулювання відбувається як у виробництві продукції, шляхом обов’язкового декларування зміни оптово-відпускних цін, так і в оптовій та роздрібній ланці. Так, виробництво борошна 1,2 сорту, житнього обдирного, а також хліба простої рецептури і діабетичного обмежено рентабельністю в розмірі 8 та 5% відповідно.
Запроваджено державне регулювання виробництва та реалізації сухих молочних сумішей для харчування дітей грудного віку. Безпосередньо для Хорольського молококонсервного комбінату затверджено граничний рівень рентабельності на зазначену продукцію на рівні 25%, а реалізація її в роздрібній мережі здійснюється із торговельною націнкою 15%. Продаж овочевих та фруктових консервів для дітей обмежений торговельною націнкою не вище 25%.
Заходи облдержадміністрації щодо покращення цінової ситуації
У містах та районних центрах області регулярно проводяться ярмаркові заходи, на яких реалізується якісна, екологічно чиста продукція сільськогосподарських та переробних підприємств області. Торгівля ведеться за соціально доступними цінами, на 15-20 відсотків нижче ринкових, що сприяє постійному високому попиту на всі представлені харчові продукти.
З початку року в області проведено 782 ярмарки, на яких реалізовано сільськогосподарської продукції на суму 16,0 млн. грн.,за липень місяць– 109 ярмарків, продукції реалізовано на суму – 2,8 млн. грн.
Заступник голови облдержадміністрації Олена АДАМОВИЧ