Про це на засіданні колегії облдержадміністрації повідомив начальник Головного управління пенсійного фонду в Полтавській області Валерій Руденко. Серед іншого депутати розглянули і питання легалізації трудових відносин та ситуацію із робочими місцями в області.
Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області: "Для нас є проблемою те, що 54% усього загальнообласного боргу - це підприємства міста Полтави, у тому числі і банкрути, серед яких 70% заборгованості одні й ті ж самі колективи".
Темпи погашення боргів по заробітній платні значно уповільнилися, зауважив заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Володимир Ткаленко.
Володимир Ткаленко, заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації: "Протягом березня-липня поточного року загальнообласний борг зменшився на 19% при завданні 25%. На перше серпня він становив 15 млн 175 тисяч.".
Проблемним питанням, зазначилося на колегії, на сьогодні залишається легалізація трудових відносин. Близько 16% усіх працюючих, говорить Валерій Руденко, отримують заробітну плату на рівні або менше мінімальної. Зрозуміло, що за цим стоять зарплати у конвертах, неофіційне працевлаштування, порушення трудових прав громадян. На 3,2 тисячі зросла кількість робочих місць проти червня минулого року. Проте якщо у містах ситуація із працевлаштуванням більш-менш позитивна, то у сільській місцевості кожен 3-ій залишається безробітним.
Олександр Удовіченко, голова Полтавської обласної державної адміністрації: "Ті певні позитиви щодо ринку праці і ситуації з безробіттям, вони не є постійно діючими, тому треба розуміти, що це на сьогодні серйозна зона ризику і ми повинні цим серйозно займатися".
Доки буде відсутня системна робота з керівниками підприємств щодо легалізації заробітної плати серйозні зрушення у цій сфері не відбудуться, наголосив Олександр Удовіченко.