Гірше – у сільському господарстві, краще – у машинобудівній галузі. Підсумки економічного і соціального розвитку та виконання бюджету області за 9 місяців року підбили на колегії у Полтавській ОДА.
Керівники майже всіх профільних управлінь області звітують про зростання показників. Для прикладу, обсяги виробництва у машинобудуванні зросло майже на 7%, у гірничовидобувній галузі – на 1%. Зросла і середньомісячна зарплата – на 15%. Збільшилися, у порівнянні з минулим роком, надходження до бюджетів усіх рівнів – від 18 до 24%. Попри ці показники голова ОДА
Олександр Удовіченко визнав роботу 6 райдержадміністрацій незадовільною.
За економічним розвитком Полтавщина входить до п’ятірки найкращих в Україні. Зокрема, за залученням інвестицій область на третьому місці. Загалом, увесь промисловий комплекс області вдалося утримати на рівні минулого року – говорять у ОДА. Дещо знизилися обсяги зростання у видобуванні нафти і газу – на один відсоток. Нижче цього року і урожай зернових – 3 мільйони 200 тонн у порівнянні з рекордним 5-мільйонним 2011.
Попри об’єктивні причини, у спаді активності деяких економічних галузей є вина і органів місцевого самоврядування та місцевих адміністрацій. Так, за словами Олени Адамович, невмотивовано зросла ціна оренди торговельних площ, подекуди вдвічі, на деяких ринках Полтави.
Ряд районів області, наголосила Олена Адамович, псують загальну економічну картину за критеріями бюджетних надходжень та видатків, рівнем безробіттям і погашенням заборгованості зарплати. До «чорного» списку потрапили, серед інших, Решетилівський, Диканський та Зіньківський райони. Багато в чому, на думку фінансистів, це пояснюється безгосподарністю місцевих адміністрацій, зокрема у галузі освіти.
Але бездумне скорочення видатків на освіту – не вихід, зазначив голова ОДА.
У соціальній галузі також є свої здобутки і програші. Середня зарплата, у майже 2800 гривень, у 2,5 раза перевищила прожитковий мінімум. Успішно впроваджується в області і програма збільшення пенсійних виплат та їх перерахунків.
У той же час, у райдержадміністрацій є проблеми із соціальними послугами. Деякі з них постановою уряду дозволили надавати за гроші. Тим часом місцеві органи влади можуть забезпечити їх безоплатно, кажуть у департаменті праці і соціального захисту населення ОДА.
До кінця року керівники районів мають виправити ситуацію, попередив Олександр Удовіченко. Адже саме по роботі місцевих адміністрацій люди будуть судити про обласні і центральні органи влади.
Найближчим часом Олександр Удовіченко планує провести робочу зустріч з керівниками міст обласного підпорядкування та головами райдержадміністрацій. На ній вирішать, яким чином допомогти районам-аутсайдерам гідно завершити фінансовий рік.