Китайська автомобілебудівна компанія Geely Corporation, що володіє заводами в Китаї, Бразилії, Індії і Росії, не має наміру будувати завод по великовузловому складанню автомобілів в Україні, а також припиняє випуск Geely на Кременчуцькому автоскладальному заводі, що належить корпорації АІС. Про це УНН повідомили в прес-службі корпорації.
"Якщо врахувати, що Україна - лідер з продажу автомобілів Geely в світі, і незмінно утримує лаври першості вже багато років поспіль, то логічним було б припустити, що на черзі будівництво заводу і в Україні. Незважаючи на це, компанія Geely вибирає для будівництва свого нового заводу не Україну, а сусідню - Білорусь, тому що там умови розвитку компанії вигідніше і є державна програма підтримки ", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Geely Corporation володіє 9 заводами в Китаї та інших країнах світу, технологічними центрами, науково-дослідним інститутом, брендом
Volvo Cars. Щорічний обсяг виробництва Geely становить більше 600 тис. автомобілів, які експортуються більш ніж в 50 країн світу, серед яких: США, Росія, Україна, країни Південно-Східної Азії.
Виробництво автомобілів Geely було налагоджено на Кременчуцькому автоскладальному заводі з 2007 р., за даний період обсяг виробленої продукції перевищує 30 тис.одиниць. На даний момент в умовах часто мінливого законодавства і зниження загального інвестиційного клімату прийнято рішення припинити виробництво Geely на КрАСЗ, зазначає прес-служба.
Нагадаємо, Державна митна служба України в рамках проведення заходів за системою пост-аудітконтроля нарахувала 34 млн грн додаткових платежів і штрафів КрАСЗ. За даними Держмитслужби, підприємство імпортувало в Україну готові автомобілі торгової марки "Geely" як машино-комплекти. У свою чергу, КрАСЗ спростував звинувачення Держмитслужби в мінімізації податків при імпорті автомобілів.