Підсумки роботи машинобудівного комплексу області підбивали сьогодні в Полтавській облдержадміністрації на спеціальні нараді за участю представників виконавчої влади та керівників провідних підприємств галузі.
Як повідомив голова облдержадміністрації
Олександр Удовіченко, у минулому році Полтавщині вдалося утримати темпи виробництва у цій галузі аналогічні попередньому рокові, хоча було непросто.
«Попри всі негаразди ми все ж таки утримали ті темпи, які були у 2011 році. Це було дуже важливим. Бо економічні проблеми, які виникають не тільки в Україні, все ж давали про себе знати», – сказав Олександр Удовіченко.
Як поінформував заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко, у структурі валової доданої вартості області промисловість становить 40%. Промислові підприємства торік сплатили податку на прибуток на понад 1,3 млрд грн.
У цій галузі в області працюють 110 тис. працівників.
Обсяги реалізованої продукції складали певний ріст і мають значимі результати.
«Так у машинобудуванні ріст склав на 7,2%, виробництво виробів з деревини – 8,2 %, виробництво коксу і нафтопродуктів – 4,9%. Ці галузі є базовими у промисловому комплексі області», – наголосив Галушко.
Найкращі показники мають Лохвицький, Машівський, Карлівський та Кобеляцький райони. Серед міст – Кременчук і Полтава. Гірше за всіх спрацювали – Диканський, Зіньківський та Оржицький райони.
У машинобудівній галузі з приростом обсягів виробництва у 2012 році спрацювали такі підприємства, як Крюківський вагонобудівний завод, завод «Лтава», Кременчуцький завод дорожніх машин, «Полтавахіммаш», Карлівський машинобудівний завод, Завод «Комсомолець», інші.
На КВЗ обсяги вагонобудівництва торік зросли на 11,9%. Виготовлено вантажних вагонів понад 11 тис. штук. Пасажирських – 68 штук, вагонів електропоїздів – 18.
На заводі «Лтава» обсяги виробництва збільшились на понад 20%. Реалізовано продукцію майже на 210 млн грн.
На Кременчуцькому заводі дорожніх машин виготовлено асвальтогнунтогрунтозмішувальних установок 68 штук, що на 33% більше, ніж у минулому році.
Колектив підприємства «Полтавахіммаш» виготовив вогонів-цистерн 1940 штук, що на 80% більше за 2011 рік.
Лубенський верстатобудівельний завод виготовив 37 верстатів та відремонтував 7 токарних напівавтоматичних станків.
У той же час знизили випуск продукції такі підприємства, як АвтоКрАЗ та Кременчуцький автоскладальний завод.
Основною причиною спаду на цих підприємствах, за словами Бориса Галушка, залишається низький рівень замовлень на продукцію, недостатній обсяг обігових коштів та висока вартість комплектуючих матеріалів.
Олександр Удовіченко зазначив, що влада спільно з підприємствами готова і буде вирішувати проблеми, щоб утримати розвиток промисловості області.
«Основні акценти, які робить сьогодні влада – підтримувати вітчизняного виробника. І ми готові допомагати у вирішенні питань різноманітного характеру, які пов’язані з виробництвом», – зазначив Олександр Удовіченко.
Серед важливих питань у галузі промисловості акцентували й на оновленні виробництва та недопущенні заборгованостей із зарплат.