Про ці результати роботи мережі пологових закладів говорили члени комісії з питань охорони здоров'я. Своє планове засідання вони провели у стінах обласного перинатального центру.
Засідання комісії з питань охорони здоров'я цього разу вирішили провести незвичайно. Депутати змінили обстановку традиційних залів обласної ради на стіни обласного перинатального центру. Цей заклад обрали не випадково, адже одним із головних питань на порядку денному - хід виконання Програми репродуктивного здоров'я населення. У ході невеликої екскурсії депутати показали просторі зали операційних, затишні післяпологові палати. Нині центр функціонує більше 9 місяців і вже готовий звітуватися про перші результати роботи.
Вікторія Ващенко, керівник перинатального центру: "На даний момент прийняли ми пологи у 1722 жінок. Це переважно жінки з міст та сіл області - 78% таких жінок. На даний час у нас знаходяться 60 жінок у перинатальному центрі".
Одним з головних завдань, окреслених у Програмі репродуктивного здоров'я населення, - розбудова мережі перинатальних технологій, тобто забезпечення пологових закладів відповідною матеріально-технічною базою. Поки що про значні успіхи у цьому, розповідає директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, можна говорити у контексті потужного перинатального центру третього рівня. Проте залишаються питання стосовно подібних закладів другого рівня.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА: "Є питання створення міжрайонних таких відділень, і ми над цим питанням працюємо, створення безпечного материнства і дитинства. Є питання оснащення закладів вторинного пологово-стаціонарного рівня. Наприклад, у місті Кременчук".
Створення розвиненої мережі перинатальних центрів, на думку посадовців, повинне покращити статистику щодо материнської та дитячої смертності. Та вже зараз у цьому плані Полтавщина має певні позитивні зрушення.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА: "Сьогодні рівень малюкових втрат найнижчий по державі. 5,9% цей показник. Рівень мертвонароджених зменшився. І в цьому контексті створюються катамнестичні кабінети. І друге - не знаю, де дерево постукати, материнської смертності в минулому та у цьому році ми не маємо".
Знизився й рівень абортів. Якщо у 2008 році їхній показник складав 21,4%, то нині він зменшився майже удвічі. Членам комісії з питань охорони здоров'я також запропонували відвідати єдиний в Україні навчально-практичний центр, де підвищують кваліфікацію акушери-гінекологи, неонатологи та анестезіологи.
Володимир Ліхачов, зав. кафедри акушерства і гінекології №2: "Фантомний створений зал, комп'ютерний клас, де можна вдосконалювати навички, оце сьогодні ми розпочали цикл тематичного удосконалення для працівників перинатального центру, підвищення їхньої кваліфікації, який називається «Сучасні технології в перенатологів»".
Вцілому Програма репродуктивного здоров'я населення розрахована до 2015 року.