Останнім часом до реанімаційного відділення Кременчуцької міської дитячої лікарні все частіше потрапляють діти, здебільшого це малюки від 1 до 6 років, з отруєннями медичними препаратами, побутовою хімією та іншими речовинами. Так, з початку 2013 року мало місце 42 таких випадки (за відповідний період минулого року – 23). Лише протягом грудня до дитячої лікарні потрапило 5 малюків, вчора чотирирічний хлопчик попав до реанімації через отруєння таблетками «Фінігідін».
Аналіз усіх нещасних випадків говорить про те, що виникають вони через недогляд або неуважність з боку дорослих, порушення ними правил безпеки у побуті.
Міська влада в черговий раз звертається до батьків, які мають малолітніх дітей, з проханням убезпечити своїх малюків від різних нещасних випадків. Тримати подалі від них медикаменти, парфуми, косметику, цигарки, засоби для чищення та миття посуду, раковин, каналізаційних труб, оцет, засоби для знищення комах, засоби для прання та відбілювання, чищення каналізації, цемент, бензин, лаки, розчинники та інші небезпечні речовини.
Часто те, що безпечно для дорослих, може виявитися отрутою для дітей. При відповідальному ставленні до виконання простих правил збереження та використання хімічних речовин можна запобігти випадкам гострого отруєння дитини.
Якщо є підозра на контакт дитини з хімічною речовиною, медичними препаратами та при перших ознаках отруєння (нудота, слабкість, змарнілість, сонливість...) медики радять:
- видалити, забрати залишки речовини з рук чи рота дитини;
- промити водою шкіру, слизову рота чи очі;
- при потраплянні хімічної речовини через органи дихання забезпечити доступ свіжого повітря та негайно викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.
До приїзду бригади швидкої допомоги:
- дати дитині активоване вугілля (згідно з інструкцією щодо його використання та з врахуванням віку дитини);
- по можливості з'ясувати, яка речовина викликала отруєння. Необхідно зберегти залишки цієї речовини або її упаковку. Це збереже час лікарю при визначенні ним необхідних лікувальних заходів та призначенні антидотів.