26 Листопада,
06:44

Кожен хворий на гіпертонію мешканець Полтавщини має змогу отримувати відшкодування цін на ліки і цього року

21 Липня 2014 12:05   1066
Реалізація Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію триває.

Даний пілотний проект було запроваджено з метою зниження захворюваності українців на таку досить розповсюджену нині «хворобу століття», як гіпертонія та для попередження її ускладнень, зокрема – інсульту та інфаркту міокарду. Адже відомо, що вони чи не найбільше зумовлюють непрацездатність та смертність.
Отже, у лікувально-профілактичних закладах сімейні лікарі продовжують практику виписування рецептурних бланків задля подальшого відшкодування вартості лікарських засобів. Для цього до кінця поточного року держава виділила майже 139 млн. грн. і вони вже розподілені між регіонами, для Полтавської області – 5 млн. 600 тис. грн.

Майже 400 тисяч хворих на гіпертонію мешканців Полтавщини мають можливість, як і минулого року, заощаджувати на ліках. Відповідні препарати й надалі є більш доступними для кожного пацієнта, незважаючи на його матеріальне забезпечення. У 2013 році такою можливістю скористалося близько 300 тисяч хворих з нашої області. Той, хто минулого року не використав цю можливість, може у поточному виправити ситуацію.

Нагадаємо, що в рамках реалізації пілотного Проекту для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, а третя – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню. Знижка діє на деякі міжнародні непатентовані назви лікарських засобів: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін та на комбіновані ліки.

Пацієнтам, яким діагноз «артеріальна гіпертензія» не встановлено, але у них наявні симптоми цього захворювання (підвищення артеріального тиску, головний біль, головокружіння, мерехтіння мурашок перед очима), варто неодмінно відвідати свого сімейного лікаря. Саме він проведе клінічний огляд, лабораторне обстеження, запише та розшифрує електрокардіограму та, при встановленні діагнозу «артеріальна гіпертензія», випише рецепти на отримання ліків.

Варто пам'ятати, що рекомендується регулярно вимірювати артеріальний тиск вдома та відвідувати лікаря щонайменше двічі на рік. Це допоможе контролювати загальний стан здоров'я та, у разі необхідності, ефективно лікуватися.
Прес-центр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОД
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1207
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   808
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   830
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1104
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   683
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   657
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   730
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок