24 Августа,
07:50

Раннє виявлення ВІЛ-інфекції стало доступнішим мешканцям 4-х районів Полтавщини

06 Августа 2015 22:24   459
Відтепер мешканці чотирьох районів Полтавщини: Гадяцького, Кобеляцького, Миргородського та Пирятинського, мають можливість дізнаватися про свій статус на ВІЛ. У разі виявлення його позитивного значення хворі будуть отримувати ефективне лікування на ранній стадії. Це підвищить якість їхнього життя та убезпечить розповсюдження інфекції.

Послуга з раннього виявлення ВІЛ-інфекції у осіб з групи ризику стала більше наближеною до місця проживання жителів цих районів завдяки співпраці з Проектом USAID RESPOND. Заходи, які впроваджуються за підтримки Проекту в Полтавській області, спрямовані на удосконалення системи ВІЛ-послуг з консультування і тестування на ВІЛ за допомогою використання швидких тестів на етапах від своєчасного виявлення ВІЛ-інфекції до призначення лікування і утримання людей, які живуть з ВІЛ на терапії.

Вже пройшли навчання з консультування і тестування (КіТ) з використанням швидких тестів 86 медичних працівників закладів первинної медико-санітарної допомоги Полтавської області. Тренінги проводилися проектом USAID RESPOND у співпраці з Фондом Клінтона. Крім того, підготовлено шестеро регіональних тренерів, які надалі забезпечуватимуть потреби області у спеціалістах КіТ з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу в закладах первинного рівня надання меддопомоги.

А днями,під час відкритої зустрічі партнерів проекту USAID RESPOND з розширення доступу до консультування і тестування у зв’язку з ВІЛ у Полтавській області,закладам первинної медико-санітарної допомоги чотирьох вищевказаних районів передали швидкі тести. За їх допомогою вже до кінця 2015 року буде можливим обстеження на наявність ВІЛ-інфекції близько 800 осіб. А технічне обладнання, яке також було надано Проектом, допоможе збирати та аналізувати дані, необхідні для запровадження позитивних змін в системі надання ВІЛ-послуг.

«Фактично у будь-якій амбулаторії чи в поліклініці люди зможуть отримати ці послуги, а потім направлені для отримання допомоги» – сказав заступник директора проекту USAID RESPOND Роман Йорік.

Представниця Проекту USAID пані Джоанна Мічлер відзначила ефективну співпрацю фахівців державних та неурядових організацій Полтавщини, які займаються вирішенням проблем, пов’язаними з ВІЛ/СНІДом. У цьому вона переконалася, відвідавши Пирятинський районний Центр ПМСД, кабінет «Довіра» Пирятинської центральної районної лікарні та БО «Світло надії». Джоанна розповіла про міжнародний досвід та плани подолання епідемії до 2020 року.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак ознайомив гостей з розвитком системи надання інтегрованих послуг уразливим групам населення в процесі реформування галузі охорони здоров'я області.

Про основні виклики у забезпеченні тестуванням на ВІЛ ключових груп населення на обласному та районному рівнях поінформувала присутніх головний лікар Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко.

Лікар-інфекціоніст кабінету довіри Миргородського ЦРЛ, тренер з КіТ Лілія Горобець ознайомила з результатами тренінгів із використання швидких тестів для закладів ПМСД.

Про перші результати та досягнення проектів з покращення якості у Полтавській області розповіла заступник головного лікаря Полтавського обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Світлана Нестеренко.

Від імені всіх полтавців представникам Проекту подякував заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. Він назвав дуже важливою цю зустріч,оскільки за рік на Полтавщині реєструється близько 500 осіб з ВІЛ, а 100 помирають від цієї хвороби. Олег Євгенович висловив впевненість у тому, що надана допомога сприятиме подальшому поліпшенню доступу до тестування на ВІЛ для ключових груп населення. А відтак,реально разом отримати позитивний результат.
Полтавська ОДА
USAID RESPOND    ВІЛ    СНІД   
Рекомендуем почитать
21 Августа 13:30,   163
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 77 немовлят: 42 – немовлят чоловічої статі та 35 маленьких полтавок. ...
17 Августа 10:20,   126
У рамках пілотного субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на артеріальну гіпертонію у Полтавській області» Гадяцька центральна райо ...
16 Августа 13:22,   114
Стосовно Закону України "Про статус й соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни першої категорії мають право на оздоровле ...
14 Августа 13:30,   137
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 101 немовля: 53 – немовлят чоловічої статі та 48 маленьких полтавок. ...
07 Августа 08:30,   131
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 111 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 52 маленькі полтавки. ...
03 Августа 09:09,   183
Треті зміни тривають в таборах "Антей" (смт Нові Санжари), «Орлятко» (с. Матвіївка, Котелевський район) та «Молода гвардія» (с. Терешки, Полтавськ ...
31 Июля 08:15,   131
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 91 немовля: 40 – немовлят чоловічої статі та 51 маленька полтавка. ...
28 Июля 08:01,   175
28 липня 2017 року з 15-ї до 17-ї години у всіх обласних центрах України, у тому числі й у Полтаві, проходитиме акція, метою якої є виявлення захворювання на вірусний гепатит С. ...
24 Июля 09:15,   178
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 103 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
21 Июля 16:21,   315
Цими вихідними полтавцям пропонують долучитись до активного відпочинку та включитися у перший Прирічковий крос.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь