22 Березня,
17:30

Полтавці навчали фахівців із Молдови долати соціально-небезпечні хвороби

12 Грудня 2015 08:41   460
Протягом 4-ох днів у Полтаві перебувала делегація молдавських фахівців у складі представників місцевої влади, лікарів, директорів та менеджерів неурядових організацій у рамках проекту «Посилення контролю ВІЛ-інфекції в Республіці Молдова на 2015-2017 рр.». Про це повідомляє Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА.

Метою візиту закордонних гостей було детальне ознайомлення із моделями успішної співпраці влади, медиків та неурядових організацій, зокрема – благодійної організації «Світло надії», у напрямку проведення заходів із профілактики ВІЛ/СНІДу та зменшення шкоди серед споживачів наркотиків, що здійснюються на Полтавщині.

Упродовж свого перебування гості з Молдови ознайомилися із роботою усіх структурних підрозділів обласних спеціалізованих закладів – Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, клінічного протитуберкульозного та наркологічного диспансерів. Їх особливо зацікавила спільна діяльність цих медичних закладів з БО «Світло надії».

11 грудня відбулася робоча зустріч заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла, фахівців охорони здоров’я та БО «Світло надії» з молдавською делегацією. Олег Євгенович щиро привітав гостей, зосередивши увагу на важливості такого обміну позитивним досвідом. Він акцентував увагу на всебічній підтримці з боку органів виконавчої влади застосування на Полтавщині інноваційних підходів та новітніх практик в ході реалізації програм, спрямованих на протидію розповсюдженню таких соціально-небезпечних хвороб як ВІЛ-інфекція/СНІД, наркоманія та туберкульоз.

Було зосереджено увагу гостей на тому, що Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, до складу якої входять і представники неурядових організацій, довела свою ефективність. Керівництво, відповідні департаменти та управління ОДА мають налагоджене партнерство з інституціями громадянського суспільства. Першочерговими завданнями в ході реалізації програм визначено забезпечення профілактичних та просвітницьких заходів для дітей молоді та їх батьків. Окрім проведення ряду заходів, представникам груп ризику забезпечено доступ до послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки.

Олег Пругло відзначив: «Керівництво Полтавської ОДА і надалі буде підтримувати партнерську взаємодію з усіма зацікавленими сторонами та сприятиме залученню інвестицій міжнародних організацій у соціальну та медичну галузі. Запровадження на теренах області новітніх технологій і практик у сфері протидії соціально-небезпечним хворобам, які відповідають сучасним міжнародним стандартам, є одним з пріоритетів діяльності органів виконавчої влади».

Як сказав виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко, Полтавщина може пишатися успішними практиками у реалізації програм зменшення шкоди та у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом: «Ми маємо значні досягнення у цій сфері, позитивні результати впливу на епідемію і сотні врятованих життів. Це стало можливим, у тому числі, завдяки тісній співпраці місцевої влади, лікувальних закладів та неурядових організацій».

Спільною метою Максим Григорович назвав поширення такого досвіду не тільки в інших областях нашої держави, але й поза її межами задля швидшого зупинення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Гості ознайомилися з особливостями нещодавно затвердженої Обласної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка є інструментом запровадження інноваційних практик та забезпечення стійкості системи медико-соціальних послуг для представників вразливих груп населення. Вони дізналися про розвиток центрів інтегрованої допомоги як інструменту забезпечення економічної ефективності послуг, а також інтеграцію послуг для вразливих груп населення у мережу центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У свою чергу молдавські гості розповіли, що їх вразили у ході перебування на гостинній полтавській землі особливості здійснення інтегрованих послуг для хворих на соціально-небезпечні захворювання потужною командою полтавських однодумців.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   163
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   214
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   336
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   190
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   354
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   188
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   232
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   212
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   223
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок