25 Ноября,
07:49

Полтавці навчали фахівців із Молдови долати соціально-небезпечні хвороби

12 Декабря 2015 08:41   413
Протягом 4-ох днів у Полтаві перебувала делегація молдавських фахівців у складі представників місцевої влади, лікарів, директорів та менеджерів неурядових організацій у рамках проекту «Посилення контролю ВІЛ-інфекції в Республіці Молдова на 2015-2017 рр.». Про це повідомляє Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА.

Метою візиту закордонних гостей було детальне ознайомлення із моделями успішної співпраці влади, медиків та неурядових організацій, зокрема – благодійної організації «Світло надії», у напрямку проведення заходів із профілактики ВІЛ/СНІДу та зменшення шкоди серед споживачів наркотиків, що здійснюються на Полтавщині.

Упродовж свого перебування гості з Молдови ознайомилися із роботою усіх структурних підрозділів обласних спеціалізованих закладів – Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, клінічного протитуберкульозного та наркологічного диспансерів. Їх особливо зацікавила спільна діяльність цих медичних закладів з БО «Світло надії».

11 грудня відбулася робоча зустріч заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла, фахівців охорони здоров’я та БО «Світло надії» з молдавською делегацією. Олег Євгенович щиро привітав гостей, зосередивши увагу на важливості такого обміну позитивним досвідом. Він акцентував увагу на всебічній підтримці з боку органів виконавчої влади застосування на Полтавщині інноваційних підходів та новітніх практик в ході реалізації програм, спрямованих на протидію розповсюдженню таких соціально-небезпечних хвороб як ВІЛ-інфекція/СНІД, наркоманія та туберкульоз.

Було зосереджено увагу гостей на тому, що Координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, до складу якої входять і представники неурядових організацій, довела свою ефективність. Керівництво, відповідні департаменти та управління ОДА мають налагоджене партнерство з інституціями громадянського суспільства. Першочерговими завданнями в ході реалізації програм визначено забезпечення профілактичних та просвітницьких заходів для дітей молоді та їх батьків. Окрім проведення ряду заходів, представникам груп ризику забезпечено доступ до послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки.

Олег Пругло відзначив: «Керівництво Полтавської ОДА і надалі буде підтримувати партнерську взаємодію з усіма зацікавленими сторонами та сприятиме залученню інвестицій міжнародних організацій у соціальну та медичну галузі. Запровадження на теренах області новітніх технологій і практик у сфері протидії соціально-небезпечним хворобам, які відповідають сучасним міжнародним стандартам, є одним з пріоритетів діяльності органів виконавчої влади».

Як сказав виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко, Полтавщина може пишатися успішними практиками у реалізації програм зменшення шкоди та у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом: «Ми маємо значні досягнення у цій сфері, позитивні результати впливу на епідемію і сотні врятованих життів. Це стало можливим, у тому числі, завдяки тісній співпраці місцевої влади, лікувальних закладів та неурядових організацій».

Спільною метою Максим Григорович назвав поширення такого досвіду не тільки в інших областях нашої держави, але й поза її межами задля швидшого зупинення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Гості ознайомилися з особливостями нещодавно затвердженої Обласної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка є інструментом запровадження інноваційних практик та забезпечення стійкості системи медико-соціальних послуг для представників вразливих груп населення. Вони дізналися про розвиток центрів інтегрованої допомоги як інструменту забезпечення економічної ефективності послуг, а також інтеграцію послуг для вразливих груп населення у мережу центрів первинної медико-санітарної допомоги.

У свою чергу молдавські гості розповіли, що їх вразили у ході перебування на гостинній полтавській землі особливості здійснення інтегрованих послуг для хворих на соціально-небезпечні захворювання потужною командою полтавських однодумців.
Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
24 Ноября 10:31,   123
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Ноября 09:28,   91
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Ноября 12:20,   138
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Ноября 15:00,   125
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Ноября 09:29,   145
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
15 Ноября 11:36,   155
До відома колишніх військовослужбовців.
13 Ноября 11:15,   150
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 81 немовля: 43 – немовлят чоловічої статі та 48 маленьких полтавок. ...
07 Ноября 18:15,   151
Нипішнього року нам загрожують три штами вірусу грипу: A (HINl)(Michigan), Hong Kong A (H3N2), Brisbane (В). Перший з них був поширний в Україні у 2009 році і в народі отримав назв ...
06 Ноября 16:27,   171
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 97 немовлят: 51 – немовля чоловічої статі та 46 маленьких полтавок. ...
06 Ноября 13:02,   310
Голови райдержадміністрацій, які прибули на медичну колегію, не приховували свого здивування, побачивши сучасну техніку Гадяцької ЦРЛ.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь