05 Листопада,
12:40

На Полтавщині знизилась захворюваність на ГРВІ та грип

09 Лютого 2016 10:05   855
За даними ГУ Держсанепідслужби у Полтавській області, на Полтавщині за минулий тиждень (з 1 по 7 лютого 2016 року) має місце зниження захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Однак показник по області залишається на рівні епідпорогового, перевищує епідпорогові показники. Про це повідомляє прес-центр Департаменту охорони здоров'я ОДА.

Визначається циркуляція грипу A(H1N1)pdm09 на ряді адміністративних територій. У хворих на ГРІ визначається наявність аденовірусів.

В області за минулий тиждень на гострі респіраторні інфекції захворіло 12 тисяч 345 осіб, захворюваність знизилась на 17% (другий тиждень зниження). Показник захворюваності склав 85,7 на 10 тисяч населення (на рівні епідпорогового). Питома вага дітей серед захворілих, як і на попередніх тижнях епідемічного підйому, є низькою (40%, звичайний показник для області – 60-65%) При цьому серед школярів, на відміну від всього населення, зниження не спостерігається (захворюваність стабілізувалась на одному рівні), показник захворюваності нижче епідпорогового на 48%.

Госпіталізовано 1017 хворих (498 дітей), що складає 8% від кількості захворілих (на попередньому тижні – 6%, з початку сезонного підйому і до кінця 2015 року показник складав 2-3%). На відміну від показників захворюваності, кількість госпіталізованих зростає (за тиждень на 7%).

Зареєстровано 1 смерть у хворого з Зіньківського району, при вірусологічних дослідженнях у померлого методом полімеразної ланцюгової реакції отримано позитивний результат на вірус грипу A(H1N1)pdm09.

Вкотре нагадуємо, що грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

З метою профілактики грипу необхідно:
  • уникати скупчень людей;
  • користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
  • регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;
  • повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
  • мати чисті руки;
  • користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками.
Вакцинація: найефективніший засіб захисту.

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Якщо можливості вакцинуватися напередодні грипозного сезону не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, які належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.

До груп ризику входять: діти до 5 років (особливо – діти до 2 років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет; хворі на хронічні серцево-судинні захворювання; хворі на хронічні захворювання легенів; люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями; люди, що перебувають на імуно-супресивній терапії.

Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити.

Крім того, існують професійні групи ризику, до яких входять медичні працівники; вчителі й вихователі; продавці; водії громадського транспорту; а також усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.
Прес-центр Департаменту охорони здоров'я ОДА
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1204
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   806
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   827
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   695
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1101
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   680
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   652
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   696
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   726
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок