У Полтаві пройде відкритий круглий стіл на тему поліомієліту
17 Лютого 2016 11:13
833
З 25 січня 2016 року в Україні триває третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту. Результати попередніх турів демонструють, що рівень охоплення щепленнями серед дітей є недостатнім для створення необхідного рівня імунізації для подолання спалаху поліомієліту в Україні та повернення статусу країни, вільної від поліомієліту.
Нагадаємо, що для подолання спалаху поліомієліту в Україні показник рівня імунізації населення країни має становити щонайменше 95% протягом трьох турів. За офіційними даними Міністерства охорони здоров’я України, по результатам другого туру щеплено 75,1% (1 681 384 українських дітей) від запланованої кількості дітей віком від 2 місяців до 6 років.
Відносно низькі показники другого раунду пов’язані з викривленням інформації щодо вакцин та вакцинації, зі спекуляціями навколо цієї теми, які зараз активно розповсюджуються в інформаційному просторі. Це призводить до низького рівня довіри у суспільстві, і до позапланової кампанії, і до вакцинації як такої.
18 лютого 2016 року о 12.00 год. у Конференц-залі Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації (м. Полтава, вул. Комсомольська, 44) за ініціативою Ротарійського Національного комітету Поліо Плюс та в рамках кампанії Стоп Поліо Україна, відбудеться відкритий круглий стіл на тему:
«ПОЛІОМІЄЛІТ ПОВЕРНУВСЯ В УКРАЇНУ: захист дітей - справа кожного», в якому візьмуть участь члени Національного комітету Поліо Плюс в Україні (від Ротарі), представники Міністерства охорони здоров’я України, ВООЗ та ЮНІСЕФ, лікарі-фахівці, публічні особи.
До обговорення запрошені представники громадських організацій (у т.ч. у сфері медицини), об’єднання громадян, лікарі дитячих медичних закладів, керівники шкіл, дитячих садочків та батьки.
Національний комітет Поліо Плюс в Україні та партнери кампанії СТОП ПОЛІО переконані, що маніпулювання фактами є свідомим та спланованим. Вочевидь, існують певні структури, яким вигідна нестабільна ситуація в сфері охорони здоров’я України. Перекручування фактів щодо якості вакцин та можливих побічних ефектів, спекуляції на смерті та погіршенні здоров’я дітей, що збіглися в часі з поствакцинальним періодом та інші свідомі і несвідомі маніпуляції призводять до того, що багато батьків відмовляється від щеплень. Тим самим вони наражають на смертельну небезпеку не лише власних дітей, але й тих, хто має реальні протипоказання до вакцинації. А це важкохворі діти з ВІЛ/СНІД, яким щодня доводиться боротися за своє життя.
Важливо підкреслити, що оральна полівакцина використовується у світі понад 50 років, нею щеплено понад 2,5 млрд. дітей у всьому світі, та смертей від неї бути не може.
Ми, як представники найбільшої світової громадської організації (Rotary International), що разом з партнерами – ВООЗ, ЮНІСЕФ та іншими - успішно бореться з поліомієлітом в усьому світі більш ніж 25 років та має на меті в найближчий час повне викорінення цієї хвороби, не можемо залишити без уваги ситуацію, що склалася з вакцинацію проти поліомієліту в України.
СТОП ПОЛІО Україна – національна ініціатива Ротарі в Україні (Громадська Спілка "Об'єднання Ротарі клубів України»), скоординована з ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров'я) та Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ для підвищення обізнаності, соціальної відповідальності та суспільної мотивації населення України щодо такої небезпечної хвороби, як поліомієліт, та необхідності продовження проведення національної компанії з додаткової імунізації в Україні для повного подолання спалаху цієї страшної хвороби.
Мета ініціативи – позитивно вплинути на формування суспільної свідомості щодо імунізації від поліомієліту та підвищити рівень вакцинації від цієї хвороби з метою підтвердження статусу України, як країни, вільної від поліомієліту.
Учасники Круглого столу:
Представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)
Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)
Представники Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ)
- Лапій Федір – Головний дитячий імунолог м. Києва
Медичні працівники та лікарі:
- Лисак Віктор - Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА;
- Перогов Ігор - головний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА;
- Писаренко Світлана - головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, координатор з питань вакцинації;
- Полич Тетяна - головний позаштатний імунолог дитячий Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА;
- Крючко Тетяна - проф., завідувач кафедри педіатрії №2 ВДНЗУ УМСА;
- Козяр Ніна - в.о. головного лікаря Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні;
- Горбенко Наталія - викладач кафедри гігієни, екології та охорони праці в галузі ВДНЗУ УМСА.
Представники місцевої влади:
- Лимар Тетяна - головний спеціаліст управління освіти виконкому Полтавської міської ради.
Місцеві публічні особистості, представники громадських об’єднань:
- Ірина Андріяш «Батьки за вакцинацію»
Представники Ротарі в Україні:
- Тамара Небобор
- Сергій Андріяш
Ротарі Україна
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,
1207
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,
808
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
04 Грудня 11:35,
842
28 Листопада 13:12,
830
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,
700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,
1104
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,
683
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat ...
21 Листопада 12:20,
657
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,
700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,
728
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які ...