18 Червня,
03:08

Полтавцям із особливими потребами необхідно внести свої дані до спецреєстру

23 Лютого 2016 18:12   457
Полтавці з особливими потребами, як діти, так і дорослі, мають право коштом державного, обласного чи місцевого бюджету отримати технічні засоби (зокрема, й дороговартісні), необхідні для лікування чи повсякденного життя.

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, така програма забезпечення вже діяла в області у 2014—2015 роках відповідно до Постанови Кабміну № 1301 та рішень Міністерства охорони здоров’я.

— У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації створено постійнодіючу комісію, яка здійснює розподіл виробів медичного призначення, отриманих за рахунок централізованих коштів від Міністерства охорони здоров’я України, — наголосив Віктор Лисак. — Коштом місцевих бюджетів інвалідів забезпечуємо глюкометрами, термометрами та тонометрами з мовним виводом, слуховими апаратами, підгузками, тощо. Натомість закупівлю таких дорогих засобів, як штучні протези клапанів серця, біфуркаційні судинні протези, лінійні судинні протези, кондуїти, електрокардіостимулятори, оксигенатори, набори для проведення коронарографії та стентування коронарних судин, ендопротези суглобів, в тому числі ендопротези суглобів з видовженням для онкологічних хворих, тощо беруть на себе держава та обласна влада.
За ці два роки за рахунок обласного бюджету забезпечено технічними засобами 50 мешканців області з особливими потребами. Так, семи було проведено коронарографію в Полтавській обласній клінічній лікарні імені Скліфосовського. Ще семи інвалідам — операції зі штучними суглобами в обласній лікарні відновного лікування. 36 діток отримали слухові апарати в обласній клінічній дитячій лікарні.

Щоправда, аби полтавці з особливими потребами отримали таку допомогу, необхідно, щоб вони були занесені до спеціального реєстру. Дані до нього подають райони. На сьогодні в журналі реєстрації налічується 565 інвалідів та дітей-інвалідів. Найбільша кількість зареєстрованих мешканців області з особливими потребами у Полтаві — 193, Глобинському районі — 53, Лубнах та Лубенському районі — 39, Карлівському районі — 37, Решетилівському районі — 21. До реєстру не подано жодного інваліда з Гребінківського, Зіньківського, Козельщинського, Котелевського, Семенівського, Чорнухинського та Шишацьких районів. Є й такі райони та міста, які реєструють заяви інвалідів, але з місцевих бюджетів не виділяють кошти та не забезпечують потрібними технічними засобами. Так, у Кременчуці зареєстровано 15 заяв, Миргородському районі та місті Миргороді — 21 заява, Лубенському районі та місті Лубни — 8, Решетилівському районі — 9 заяв.

Саме тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко сьогодні під час апаратної наради дав доручення керівникам районів разом із соціальними службами, головними лікарями районних лікарень провести облік людей з особливими потребами. Зокрема, з’ясувати стан їхнього здоров’я і потребу в технічних засобах залежно від рівня захворюваності. Якщо йдеться про забезпечення дорогими протезами під час операційного втручання, то оновлені реєстри слід подати до Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Що ж стосується повноважень влади на місцях, то Валерій Головко закликав керівників районів і міських голів розробити відповідні програми, виділити кошти, щоб забезпечити земляків з особливими потребами необхідними технічними засобами.
Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   203
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   235
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   359
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   210
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   405
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   202
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   252
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   225
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   245
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок