18 Августа,
23:03

Арсенію Яценюку сподобався Полтавський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

06 Марта 2016 09:20   487
У суботу, 5 березня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк відвідав Полтавський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це повідомив урядовий портал.

Створення центру екстреної медичної допомоги в Полтаві Арсеній Яценюк назвав дуже серйозним кроком, «який потребує такого самого підходу в цілому по Україні»: «Ефективна якісна медицина, яка дає можливість швидко вилікувати і врятувати людину».

«Коли швидка допомога доїжджає до пацієнта, там відразу робляться відповідні первинні аналізи, електрокардіограма, можуть зразу проводитися оперативні аналізи крові. Передається ця інформація в центральний пункт. Якщо пацієнт потребує госпіталізації, ця інформація передається у відповідну лікарю, для того щоб швидка довезла пацієнта і там, якщо необхідно, проводилася операція», - наголосив Арсеній Яценюк.

Завдяки передавачам, фельдшер на виїзді, наприклад у віддаленому населеному пункті, може передати ЕКГ лікареві, який перебуває на цілодобовому чергуванні і відразу дає необхідні рекомендації та скерування.

Керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак та в.о. головного лікаря Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олександр Лавренко, які ознайомили Арсенія Яценюка з роботою Центру, повідомили, що завдяки такій технології минулого року було передано 15 тисяч кардіограм.

Спеціалісти Центру також проводять безкоштовне стентування для тих, хто переніс інфаркт міокарда, - частково за кошти державного бюджету, частково – обласного. За цей рік проведено 172 такі операції. Середній термін лікування – три доби.

У Центрі працюють 145 машин швидкої допомоги. 60% автопарку оновлено. Частина – за кошти державного бюджету, 25 машин – за рахунок обласного.

В інтерв'ю журналістам після відвідання Центру Арсеній Яценюк підкреслив, що зміни в системі охорони здоров'я – це одне з пріоритетних завдань Уряду на поточний рік. Це, зокрема, ухвалення законодавства, яке забезпечує мінімальний гарантований рівень надання медичних послуг безкоштовно: «Наступне - це перехід на страхову медицину. Кожен громадянин країни повинен бути застрахований в державному страховому фонді».

«Для того, щоб система медицини функціонувала ефективно, треба, зокрема, створити такі центри, який працює в Полтавській області. Повна комп’ютеризація, максимальна ефективність», - додав Глава Уряду.

Довідково

Комунальне підприємство «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» створений 2012 року. Щороку службою екстреної медичної допомоги Полтавської області обслуговується понад 450 тисяч викликів населення за екстреною медичною допомогою.

Центр забезпечує організацію та надання екстреної медичної допомоги, зокрема, дистанційне консультування, медико-санітарне забезпечення масових заходів, перевезення пацієнтів і постраждалих, розрахунок необхідної кількості та планування місцезнаходження пунктів постійного і тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги для своєчасного надання населенню екстреної медичної допомоги, залучення у разі потреби закладів охорони здоров’я, які не входять до системи екстреної медичної допомоги, та їх працівників і технічних ресурсів до надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків; навчання медичних та немедичних працівників.

У службі проваджуються новітні технології в діагностиці і лікуванні хворих. Завдяки цьому, зокрема, за результативністю тромболітичної терапії у хворих на гострий інфаркт міокарду Полтавська область займає одну з перших позицій у країні.

Показник своєчасності надання медичної допомоги хворим становить 97,9 % по місту (прибуття до 10 хвилин) та 97,4 % по сільській місцевості (до 20 хвилин).
Урядовий портал
Рекомендуем почитать
17 Августа 10:20,   116
У рамках пілотного субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на артеріальну гіпертонію у Полтавській області» Гадяцька центральна райо ...
16 Августа 13:22,   105
Стосовно Закону України "Про статус й соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни першої категорії мають право на оздоровле ...
14 Августа 13:30,   131
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 101 немовля: 53 – немовлят чоловічої статі та 48 маленьких полтавок. ...
07 Августа 08:30,   129
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 111 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 52 маленькі полтавки. ...
03 Августа 09:09,   177
Треті зміни тривають в таборах "Антей" (смт Нові Санжари), «Орлятко» (с. Матвіївка, Котелевський район) та «Молода гвардія» (с. Терешки, Полтавськ ...
31 Июля 08:15,   130
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 91 немовля: 40 – немовлят чоловічої статі та 51 маленька полтавка. ...
28 Июля 08:01,   174
28 липня 2017 року з 15-ї до 17-ї години у всіх обласних центрах України, у тому числі й у Полтаві, проходитиме акція, метою якої є виявлення захворювання на вірусний гепатит С. ...
24 Июля 09:15,   174
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 103 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
21 Июля 16:21,   306
Цими вихідними полтавцям пропонують долучитись до активного відпочинку та включитися у перший Прирічковий крос.
21 Июля 16:17,   218
Управління Держпродспоживслужби в Оржицькому районі отримало інформацію, що в приватному домогосподарстві с. Чутівка загинуло дванадцять голів свиней.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь