18 Липня,
09:37

На боротьбу з артеріальною гіпертензією у полтавців витратять 41 мільйон доларів

10 Березня 2016 15:58   290
Полтавська область є лідером у реформуванні галузі охорони здоров’я в Україні. Саме тому левову частку коштів, які Світовий банк виділяє для України у рамках підтримки проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», отримає саме Полтавщина. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

Про це сьогодні під час зустрічі з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком повідомив керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та вразливості внаслідок конфлікту в Білорусі, Молдові та Україні, Європі та Центральній Азії Фон Зао. Тобто із 215 мільйонів, на полтавську медицину витратять 41 мільйон доларів.

Ці кошти будуть витрачені у рамках реалізації субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області». Його метою є досягнення контролю за рівнем артеріального тиску жителів Полтавської області віком від 40 до 60 років, виявлення всіх випадків артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях захворювання, проведення корекції факторів ризику та забезпечення немедикаментозним і медикаментозним лікуванням.

Субпроект впроваджується за рахунок коштів позики Світового банку в обсязі 41 млн дол. США та співфінансування за рахунок коштів бюджету в обсязі 4,1 млн дол. США. У реалізації проекту братимуть участь обласний клінічний кардіологічний диспансер, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги.

Ним передбачено проведення заходів для лікування та профілактики артеріальної гіпертензії. Для цього в області мають обстежити понад 500 тисяч мешканців у віці від 40 до 60 років з підвищеним артеріальним тиском. Будуть розроблені клінічні рекомендації для менеджменту артеріальної гіпертензії та Протокол лікування. Також один раз на рік проводитимуться вимірювання артеріального тиску для визначених осіб. Це буде здійснюватися шляхом планування та безпосереднього проведення вимірювання артеріального тиску на підприємствах та сімейними лікарями. Також передбачено формування електронного реєстру жителів області, які пройшли обстеження.

— Субпроект дозволить створити в області умови для поліпшення профілактики захворювань серед населення області. Проектом передбачено: виявлення на первинному рівні надання медичної допомоги підвищеного артеріального тиску, що є першопричиною багатьох тяжких захворювань системи кровообігу; оптимізацію проведення обстежень на вторинному рівні надання стаціонарної медичної допомоги; удосконалення системи фінансового забезпечення та ефективного використання ресурсів; формування у населення відповідального ставлення до власного здоров’я та прагнення прикладати власні зусилля для збереження та зміцнення здоров’я; запровадження в галузі охорони здоров’я Полтавської області найсучасніших інформаційних систем, які є основною передумовою ефективної реалізації процесу управління, — прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги, а також електрофізіологічна лабораторія на базі Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру буде оснащено оновленим сертифікованим обладнанням робочих місць та програмним забезпеченням.

Також окремою складовою Субпроекту є інформаційно-освітні програми для пацієнтів. Для забезпечення цього процесу передбачено матеріально-технічне забезпечення діяльності Полтавського обласного Центру здоров’я, тренінгових центрів, обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та центрального тренінгового центру.

Реалізація ж цього проекту забезпечить покращення медико-демографічної ситуації в області та ймовірного підвищення середньої очікуваної тривалості життя.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   216
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   239
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   362
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   214
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   410
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   206
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   257
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   226
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   247
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2018 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок