21 Августа,
03:57

На боротьбу з артеріальною гіпертензією у полтавців витратять 41 мільйон доларів

10 Марта 2016 15:58   255
Полтавська область є лідером у реформуванні галузі охорони здоров’я в Україні. Саме тому левову частку коштів, які Світовий банк виділяє для України у рамках підтримки проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», отримає саме Полтавщина. Про це повідомляє Полтавська ОДА.

Про це сьогодні під час зустрічі з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком повідомив керівник програм Світового банку з питань охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та вразливості внаслідок конфлікту в Білорусі, Молдові та Україні, Європі та Центральній Азії Фон Зао. Тобто із 215 мільйонів, на полтавську медицину витратять 41 мільйон доларів.

Ці кошти будуть витрачені у рамках реалізації субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області». Його метою є досягнення контролю за рівнем артеріального тиску жителів Полтавської області віком від 40 до 60 років, виявлення всіх випадків артеріальної гіпертензії на ранніх стадіях захворювання, проведення корекції факторів ризику та забезпечення немедикаментозним і медикаментозним лікуванням.

Субпроект впроваджується за рахунок коштів позики Світового банку в обсязі 41 млн дол. США та співфінансування за рахунок коштів бюджету в обсязі 4,1 млн дол. США. У реалізації проекту братимуть участь обласний клінічний кардіологічний диспансер, інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги.

Ним передбачено проведення заходів для лікування та профілактики артеріальної гіпертензії. Для цього в області мають обстежити понад 500 тисяч мешканців у віці від 40 до 60 років з підвищеним артеріальним тиском. Будуть розроблені клінічні рекомендації для менеджменту артеріальної гіпертензії та Протокол лікування. Також один раз на рік проводитимуться вимірювання артеріального тиску для визначених осіб. Це буде здійснюватися шляхом планування та безпосереднього проведення вимірювання артеріального тиску на підприємствах та сімейними лікарями. Також передбачено формування електронного реєстру жителів області, які пройшли обстеження.

— Субпроект дозволить створити в області умови для поліпшення профілактики захворювань серед населення області. Проектом передбачено: виявлення на первинному рівні надання медичної допомоги підвищеного артеріального тиску, що є першопричиною багатьох тяжких захворювань системи кровообігу; оптимізацію проведення обстежень на вторинному рівні надання стаціонарної медичної допомоги; удосконалення системи фінансового забезпечення та ефективного використання ресурсів; формування у населення відповідального ставлення до власного здоров’я та прагнення прикладати власні зусилля для збереження та зміцнення здоров’я; запровадження в галузі охорони здоров’я Полтавської області найсучасніших інформаційних систем, які є основною передумовою ефективної реалізації процесу управління, — прокоментував директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Центральні міські та районні лікарні, Центри первинної медико-санітарної допомоги, а також електрофізіологічна лабораторія на базі Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру буде оснащено оновленим сертифікованим обладнанням робочих місць та програмним забезпеченням.

Також окремою складовою Субпроекту є інформаційно-освітні програми для пацієнтів. Для забезпечення цього процесу передбачено матеріально-технічне забезпечення діяльності Полтавського обласного Центру здоров’я, тренінгових центрів, обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та центрального тренінгового центру.

Реалізація ж цього проекту забезпечить покращення медико-демографічної ситуації в області та ймовірного підвищення середньої очікуваної тривалості життя.
Полтавська ОДА
Рекомендуем почитать
17 Августа 10:20,   124
У рамках пілотного субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на артеріальну гіпертонію у Полтавській області» Гадяцька центральна райо ...
16 Августа 13:22,   111
Стосовно Закону України "Про статус й соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни першої категорії мають право на оздоровле ...
14 Августа 13:30,   133
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 101 немовля: 53 – немовлят чоловічої статі та 48 маленьких полтавок. ...
07 Августа 08:30,   130
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 111 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 52 маленькі полтавки. ...
03 Августа 09:09,   181
Треті зміни тривають в таборах "Антей" (смт Нові Санжари), «Орлятко» (с. Матвіївка, Котелевський район) та «Молода гвардія» (с. Терешки, Полтавськ ...
31 Июля 08:15,   130
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 91 немовля: 40 – немовлят чоловічої статі та 51 маленька полтавка. ...
28 Июля 08:01,   174
28 липня 2017 року з 15-ї до 17-ї години у всіх обласних центрах України, у тому числі й у Полтаві, проходитиме акція, метою якої є виявлення захворювання на вірусний гепатит С. ...
24 Июля 09:15,   175
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 103 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
21 Июля 16:21,   312
Цими вихідними полтавцям пропонують долучитись до активного відпочинку та включитися у перший Прирічковий крос.
21 Июля 16:17,   218
Управління Держпродспоживслужби в Оржицькому районі отримало інформацію, що в приватному домогосподарстві с. Чутівка загинуло дванадцять голів свиней.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь