Питання впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я м. Полтави та хід виконання комплексних заходів з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу обговорили на своєму засіданні члени міської медичної ради.
На думку учасників зібрання, протягом останніх 4 років за темпами впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров'я в області Полтава є незаперечним лідером. Мережа закладів сімейної медицини на сьогоднішній день охоплює 16 осередків сімейної медицини, в тому числі 12 сімейних амбулаторій та 4 поліклініки з відповідними відділеннями. Останнім часом відкрито амбулаторії сімейної медицини: в мкр. Огнівка, с. Вороніна, с. Яківці та Лісок. Проведено капітальний ремонт амбулаторії в с. Рибці, с. Івонченці. В амбулаторіях сімейної медицини віддалених районів міста обслуговується до 30% населення.
Заклади сімейної медицини планомірно поповнюються необхідним медичним обладнанням, комп'ютеризовані та програмно забезпечені. Задля автоматизації процесу надання медичної допомоги проваджується інформаційно-комп'ютерна мережа.
Показник забезпеченості сімейними лікарями на 10 тис. дорослого населення в м. Полтаві складає 5,6 при обласному показнику 4,5.
Відзначалося, що в структурі амбулаторного прийому питома вага відвідувань до сімейних лікарів зростає і становить на сьогодні вже майже 40%, у тому числі за рахунок неврологічної, ЛОР, офтальмологічної, хірургічної патології.
Велика увага приділяється впровадженню стаціонарзамінюючих форм надання медичної допомоги. Як результат, до хронічних хворих в порівнянні з минулим роком кількість викликів швидкої допомоги зменшилась на 12%.
Головним напрямком в роботі сімейного лікаря стала профілактика захворювань, а також якісна та своєчасна диспансеризація населення, що вплине на своєчасне виявлення хворих з онкопатологією, туберкульозом та іншими соціальними захворюваннями.
Медична рада прийняла рекомендації, спрямовані на подальше наближення медичної допомоги до населення та її підвищення ефективності.