Як повідомили у прес-центрі Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА, 29 червня 2016 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 592 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії».
Відтепер родичів пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, пускатимуть у палату 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними Порядком.
ПОРЯДОК
допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на
стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії (ВІТ)
1. Заклад охорони здоров’я зобов’язаний інформувати пацієнтів і відвідувачів про правила відвідування пацієнтів, встановлені цим Порядком, а також про інші вимоги, дотримання яких є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів пацієнтів.
2. Особи, що не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до пацієнта-дитини за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.
3. Одному з відвідувачів дозволяється перебувати біля ліжка пацієнта без часових обмежень.
4. У палаті біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. У виключних випадках за рішенням лікуючого або чергового лікаря до пацієнта може бути допущена більша кількість відвідувачів.
5. Відвідувачі повинні ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, у тому числі інших пацієнтів, які знаходяться в палаті ВІТ. Їм не дозволяється заходити в інші палати або втручатися в питання, пов’язані зі станом здоров’я пацієнтів. Вони також не повинні перешкоджати виконанню медичними працівниками своїх професійних обов’язків та зобов’язані виконувати вимоги внутрішнього розпорядку ВІТ.
6. Відвідувачі зобов’язані дотримуватися вимог санітарно-протиепідемічного режиму, визначеного адміністрацією закладу охорони здоров’я, з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації.
7. Відвідувачі зобов’язані утримуватись від відвідування пацієнта, якщо у них спостерігаються прояви інфекційних захворювань або вони нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання, який може створити загрозу для здоров’я пацієнтів ВІТ.
8. У разі наявності сумнівів до відвідування пацієнта слід проконсультуватися з лікарем щодо конкретних обставин та ризиків. Відвідувачі не допускаються до ВІТ у випадку гострих проявів інфекційних захворювань, у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, про що медичними працівниками робиться відповідний запис у медичній документації в установленому законодавством порядку.
9. При необхідності проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру медичні працівники можуть попросити відвідувачів тимчасово залишити палату ВІТ. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання. Після завершення відповідних дій відвідувачів повідомляють про можливість повернення в палату.
10. Відвідувачам категорично заборонено втручатися в роботу обладнання, будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.
11. У випадку порушення відвідувачем вимог, встановлених цим Порядком, допуск такої особи до пацієнта може бути обмежений за рішенням лікуючого або чергового лікаря до моменту усунення відвідувачем порушень, що призвели до такого обмеження. Медичні працівники не повинні зловживати зазначеним правом та мають забезпечити, щоб рішення про обмеження були адекватними та пропорційними наявним ризикам.
12. Заклад охорони здоров’я забезпечує максимально сприятливі умови для відвідувачів з метою надання ними підтримки пацієнтам.
Дія цього Порядку поширюється на всі відділення, блоки, палати інтенсивної терапії закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.