Нині у більшості з них, переконують лікарі, – номальний спосіб життя, практично повністю відновлений кровообіг. Пацієнти ж стверджують: про те, що був напад інфаркту міокарда, практично забули.
Виклик на диспетчера, прийом дзвінка – і бригада на виїзд. Вже звична, цілодобова робота фахівців станції швидкої медичної допомоги. Виклики – сезонні, хронічні захворювання. Не останнє місце, констатують медики, посідають й інфаркти міокарда. 3-й рік поспіль у догоспітальних умовах боряться із ними за допомогою препарату металізе.
Олександр Лавренко, головний лікар станції швидкої медичної допомоги:
"З 2008 року ми почали проводити тромболітичне введення препарату металізе. За цей ча нам вдалось врятувати житя 52 людей цим дороговартісним препаратом. Одна доза коштує близько 16 тисяч гривень. Одній людині вводиться одна ін'єкція".
Нині, продовжує Олександр Лавренко, мають ще запас у 10 ампул. Дія препарату полягає у розширенні кров'яного згустку – тромбу, що перекриває артерію.
Любомир Ткач, лікар-кардіолог станції швидкої медичної допомоги:
"Що стосується цього препарату - він допомагає розсмоктати тромб, аби не виникло некрозу тканин. Великий відсоток людей, яким ми ввели металізе, практично одразу повертаються до нормального способу життя".
Металізе, продовжує лікар, має обмежену дію введення: попередньо розчинений порошок слід ввести упродовж 2-х (максимум 6 годин) після нападу.
Після того, як розчинився порошок, слід ввести у шприц необхідну кількість препарату - у залежності від ваги людини.
Із 52 полтавців, яким був введений металізе, у 20-ти повністю відновився кровообіг.
Вікторія Шкляренко, завідуюча інфарктним відділенням кардіологічного диспансеру:
"На даний час ця практика існує як на станції швидкої допомоги, так і у нас у відділенні. У нас нині перебуває на лікуванні 4 хворих після проведення догоспітальної ін'єкції. Всі хворі почуваються добре".
Вже нині не скаржиться на серце і Петро Степанович. Згадує: 31 серпня, коли прийшов на роботу, ніщо не передбачало біди: виїхав на маршрут, аж тут – схопило серце.
Петро Глоба, водій:
"Через диспетчера викликав швидку. Вони приїхали десь через 15 хвилин, ввели препарат. Спочатку помутніло, потім через годину вже нормально себе почував".
Люди у білих халатах зазначають: мелалізе вводять не всім хворим не через його дороговартісність або відсутність. Препарат має ряд протипоказань, які враховуються у кожному індивідуальному випадку.