Медики профільного відділення вкотре закликають батьків малолітніх дітей бути пильними, аби чадо ненароком не накоїло шкоди власному здоров'ю. Серед основних причин візиту до опікового відділення називають окріп, чай, каву та... сторонні тіла у дихальних шляхах.
Опіки у нас постійно, у цьому питанні немає поняття сезонності, говорять фахівці дитячої міської клінічної лікарні.
Олександр Волошин, в.о.завідуючого хірургічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні:
"Це проблема у нас постійно. Діти отримують опіки щодня, незважаючи на пору доби. У нас на лікуванні постійно знаходиться 1-2 дитини, а то і більше".
За рік, зазначають фахівці, від опіків лікують 120-130 дітей, причому, близько 30-ти із них проходять через реанімаційне відділення, оскільки мають складні ураження.
Юрій Нор, опіковий хірург дитячої міської клінічної лікарні:
"Якщо складні по глибині і ураженню, то лікувати довго. Хоча ви розумієте, це секунда, аби отримати цей опік".
«Дитина взагалі не має знаходитись на кухні», – в один голос говорять медики, оскільки більшість опіків – через вилиті окропи при консервуванні чи чашку гарячого чаю-кави. Якщо вести мову по поверхневий опік, лікування займає 10-12 днів, глибокий із ураженням кількох шарів тканин – до 2-х місяців.
Юрій Нор, опіковий хірург дитячої міської клінічної лікарні:
"Новонароджені коли із опіками. Це що? Купаюсь і думають - так так. Пальцем перевірили воду, і все. Більш дорослі починають бавитись сірниками".
Втім, якщо більшість нинішніх пацієнтів опікового відділення тут через недбалість чи неуважність батьків, у 14-ти річної Юлії – свої причини.
Юлія: "Допомагала мамі підпалювати. Вогонь повернувся на мене".
Окремий клопіт медиків – через сторонні предмети у дихальних шляхах і стравоході маленьких пацієнтів.
Олександр Воронянський, лікар-ендоскопіст дитячої міської клінічної лікарні: "Якщо це стороннє тіло, то виймали і булавки, і значки. На це багато часу йшло - десь 1,5-2 години".
Лідери тут – насіння і горіхи. Втім, продовжує Олександр Воронянський, мали справу із опіками стравоходу, коли діти пили луг, а саме – миючі засоби, синтетичні рідини для машин. У більшості із випадків, говорять, це недбалість чи неуважність батьків, тому прохання медиків малечі залишається традиційним: уважніше пильнуйте за своїм чадом.