Вегето-судинні дистонії та проблеми зі шлунком – найпоширеніші сьогодні серед студентства міста хвороби.
Саме з такими проблемами, говорять студенти, найчастіше звертаються до лікарів. І викликані такі скарги, запевняють терапевти студентської поліклініки, лише сезонністю. А от на диспансерному обліку наразі найбільше студентів з педагогічного університету. Це, говорить дільничний лікар-терапевт цього вузу Людмила Шевченко, зумовлено тим, що саме в цьому виші навчається найбільше іногородніх студентів. Як наслідок – неповноцінне харчування та невчасні звернення до лікарів.
Людмила Шевченко, дільничний лікар-терапевт ПНПУ ім. В.Г. Короленка:
"На диспансерному обліку знаходиться третина всіх студентів, а студентів в Педуніверситеті десь понад 5 тис. В даний момент найпоширеніші хвороби - це захворювання нервової системи. Оскільки наш час - складний час комп'ютеризації та соціальних негараздів. І організм, що росте, погано адаптується до умов середовища. І тому наперед виходять психологічні фактори".
Інша тенденція – в технічному університеті.
Олена Василенко, дільничний лікар-терапевт ПНТУ ім. Ю. Кондратюка:
"На сьогодні техуніверситет має 499 студентів на диспансерному обліку. На 1 місці - звернення по захворюванням органів легенів, на 2 - судинні захворювання (це ВСД) і 3 - це травматизм".
Заступник головного лікаря поліклініки Лариса Савченко говорить: лікарі поліклініки є для кожного з полтавських навчальних закладів. Увагою не обділений ніхто.
Лариса Савченко, заступник головного лікаря студентської поліклініки 4 міськлікарні:
"За кожним навчальним закладом у нас закріплені лікарі. Тобто, вони проводять профілактичну роботу, займаються диспансеризацією і, звичайно, ведуть амбулаторний прийом. Обслуговує студлікарня 24 заклади, і в цьому ми набрали 32 тис студентів".
Наразі в лікарні активно проводиться профілактична робота. Головна мета лікарів – якомога більше студентів убезпечити від хвороб в період сезонної епідемії грипу.