16 Августа,
16:31

Полтавська область: Держекоінспекція наголошує на небезпеці африканського вірусу чуми

26 Мая 2017 16:50   274
У нинішньому році в межах області трапилось тринадцять випадків АЧС. Держекоінспекція, наголошуючи на загрозах АЧС, інформує про діагностику та методи боротьби з вірусом.

Два випадки зафіксували на минулому тижні — у Каплинцях (Пирятинський р-н) та Великому Перевозі (Шишацький р-н).

Як наголошує Вадим Осипенко, керівник Дежекоінспекції області: "Небезпека цієї хвороби в тому, що у 98-100% вона спричинює смерть, не лікується, навіть особин, котрі вижили, все одно потрібно знищувати. Тому слід до ситуації ставитись з усією серйозністю".

Характеристики та діагностика вірусу

Захворювання виникає через ДНК-вірус. Він накопичується у всіх органах, тканинах і біорідинах хворих тварин. Вірус відзначається значною стійкістю. Він може зберігатися у грунті, на кам’яній та дерев’яній поверхні, у м’ясі - до 6 місяців. Залишається живучим у кімнатних умовах – до 1,5 років, а при 5 ° – до 5-ти років.

Вірус АЧС стійкий до таких засобів дезінфіекції, як луги і формалін. Однак, чутливий до окислювачів і кислот: молочна, оцтова та карболова, хлорне вапно, хлорамін.

Особина отримати може зараження повітряно-крапельним шляхом, через корм, контактуючи з птахами, комахами, іншими тваринами, людьми, предметами догляду), через пошкоджену шкіру. У свиней, що захворіли, з’являються запалення та крововиливи, лихоманка, проявляються зміни в різних органах.

Усі дослідження матеріалів хворих тварин дозволяється проводять лише ті ветлабораторії, котрі мають дозвіл на роботу зі збудниками особливо небезпечних інфекцій.

Методи боротьби з вірусом

Лікування свиней з вірусом АЧС заборонено. За виявлення хоч одного факту проявів хвороби, має бути знищеним усе поголів’я, рештки корму, загиблих тварин й будівля – спаленим.

У радіусі 3 км навкруг примішення, де виявлено вірус, запроваджується карантинна зона, а в радіусі 20 км круг населеного пункту – оголошується зона нагляду. На цій території всі особини перевіряють. Карантинні обмеження тривають 40 діб. Під час карантину повністю забороняють реалізовувати м’ясо.

Чим загрожує людині АЧС?

Вірус африканської чуми свиней – безпечний для людей, випадків зараження не фіксувалось. Однак, він послаблює імунну систему й може стати збудником інших хвороб у людському організмі.

Карантин встановлюється, в першу чергу, з тих причин, щоб заражене м’ясо не втрапило на корм здоровим тваринам. На торгівлю м’ясною продукцією жорсткі відповідні обмеження накладаються для того, щоб вона не виходила з карантинного району. Заражене м’ясо – не можна споживати.

Що можна порекомендувати громадянам?

М’ясо та м’ясні продукти купують лише при наявності відповідних сертифікатів.

М’ясо потрібно обробляти при значній температурі (вище 37°С).

При перших ознаках захворювання слід поінформувати до ветлікарі або на номер 101.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
16 Августа 13:22,   76
Стосовно Закону України "Про статус й соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадяни першої категорії мають право на оздоровле ...
14 Августа 13:30,   123
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 101 немовля: 53 – немовлят чоловічої статі та 48 маленьких полтавок. ...
07 Августа 08:30,   129
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 111 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 52 маленькі полтавки. ...
03 Августа 09:09,   175
Треті зміни тривають в таборах "Антей" (смт Нові Санжари), «Орлятко» (с. Матвіївка, Котелевський район) та «Молода гвардія» (с. Терешки, Полтавськ ...
31 Июля 08:15,   129
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 91 немовля: 40 – немовлят чоловічої статі та 51 маленька полтавка. ...
28 Июля 08:01,   173
28 липня 2017 року з 15-ї до 17-ї години у всіх обласних центрах України, у тому числі й у Полтаві, проходитиме акція, метою якої є виявлення захворювання на вірусний гепатит С. ...
24 Июля 09:15,   173
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 103 немовлят: 59 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
21 Июля 16:21,   304
Цими вихідними полтавцям пропонують долучитись до активного відпочинку та включитися у перший Прирічковий крос.
21 Июля 16:17,   217
Управління Держпродспоживслужби в Оржицькому районі отримало інформацію, що в приватному домогосподарстві с. Чутівка загинуло дванадцять голів свиней.
20 Июля 09:51,   150
Найбільша кількість звернень від громадян до травмпункту Третьої міської лікарні завжди припадає на зимовий період.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь