Частенько в гонитві за схудненням люди забувають про одну важливу річ. Втрачаючи зайві кілограми, разом з ними доволі часто позбавляємося й здоров'я. Спеціалісти вважають: схуднути з користю можна.
Щоб схуднити і не задіяти шкоди організму, потрібно забути про дві однаково небезпечні речі, розповідає позаштатний міський гастроентеролог Валентина Кулакова. Це переїдання і голодування. І те, й інше однаковою мірою, вважає лікарка, призводить до накопичення жирової тканини.
Валентина Кулакова, Полтавський міський позаштатний лікар-гастроентеролог:
"Ті, хто хоче схуднути, повинні виключити зі свого раціону їжу, що шкідлива усім. Це й напої з фарбниками, здоби, продукти, що містять харчові добавки. Ці добавки викликають подразнення підшлункової залози. Відбувається такий викид гормонів, що апетит збільшується неймовірно. І це часто закінчується ожирінням".
Не меншого удару по фігурі завдає й фаст-фуд, виготовлений здебільшого з важких для перетравлення продуктів, з великою кількістю холестерину, що одразу ж відкладається в підшкірній клітковині. За словами Валентини Кулакової, дієту необхідно підбирати таким чином, щоб отримувати необхідну кількість білків, вітамінів та мікроелементів на день. І головне – харчуватися часто, чи не кожні дві години, але дуже маленькими порціями.
Окрім дієт, багато людей як засіб до схуднення використовує православні багатоденні пости. Та клірник храму Віри, Надії, Любові отець Сергій певен: піст – це не голодування саме по собі. Він має на меті духовне очищення.
о. Сергій, настоятель храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії:
"Кожна людина повинна зрозуміти, що піст - це не голодування. Піст духовний та внутрішній, тому що до кожного свята ми повинні очистити свої душі, свої серця і помисли".
Варто пам'ятати, що, можливо, й не варто боротися з собою. Адже люди ставитимуться до вас так, як ви самі до себе ставитеся.