Хтось не звертає уваги на інформаційні стенди, інші – нехтують необхідними профоглядами. Як правило, увагу звертають тільки тоді, коди вже захворіли на туберкульоз. Більше про небезпечність захворювання, методи профілактики і діагностики для дорослих і малечі – далі.
Ми ще не вийшли із епідемії туберкульозу, яка розпочалась в 90-х, говорить завідуюча епідеміологічним відділенням міської СЕС Марія Катеринчук. Носієм туберкульозної палички є кожен мешканець Землі. Хворіє лише 10% – ті, хто має низький імунний статус. Цьогоріч фахівці взагалі зафіксували вражаючий випадок: на туберкульоз захворіла 1,5 річна дитина, яка не була щеплена через відмову батьків. Нині лікарі ставлять перед собою головне завдання – вчасна профілактика. Найпроблемніше тут із непрацюючими: вони не зареєстровані і вчасно не проходять профілактичні обстеження, зокрема, це дослідження мокротиння.
Марія Катеринчук, завідуюча епідеміологічним відділенням міської СЕС:
"Другим методом діагностики є проходження флюорографічного обстеження. Для різних категорій по-різному: для пересічних людей - раз на 2 роки, так звана група ризику - раз на рік".
Дитяча рання діагностика – це реакція Манту. Фахівці наперед заспокоюють батьків – це не щеплення, а алергічна проба, яка дає можливість виявити туберкульозну інтоксикацію на ранньому періоді.
Фахівці у один голос наголошують: проходити профілактику і огляди потрібно своєчасно. Тим часом полтавці діялться своїми знаннями щодо самого захворювання і способів лікування.
Бліци
- Щеплення потрібно робити, до лікаря ходити
- Я мало знаюю, тільки з аптеки іду, я сердечник
- Небезпечне захворювання, необхідний нормальний спосіб життя і настрій, звичайно
- Конкретно нічого не знаю, сам не хворію й іншим не раджу
- Це інфекційне захворювання, потрібно слідкувати за цим, до лікаря ходити, імунітет покращувати