Так вважають полтавські лікарі. Захворюваність на СНІД, кажуть, набуває характеру епідемії.
Синдром набутого імунодефіциту вперше було зафіксовано в США у 1983 році. Протягом 2 місяців хворий помер. Зараз 4 тисячі чоловік у світі за добу інфікуються ВІЛ. Тенденції до зменшення цифри немає. За даними Всеукраїнського центру СНІДу, основний осередок епідемії – Азія, Східна та Центральна Європи. Ми – в центрі регіону, де СНІД процвітає.
Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК:
"Тільки за 10 місяців цього року у нас в місті виявлено більше 100 нових випадків ВІЛ-інфекції і СНІДу. Зараз більше 80 дітей, народжених від інфікованих матерів, з них 6 - це хворі".
Основна група ризику – соціально неблагополучні верстви: наркозалежні та із вільними стосунками люди. Плюс лікарі, які працюють із кров'ю. СНІД передається від матері до новонародженого. Інколи про хворобу свідчить навіть звичайний нежить.
Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК:
"Ті простудні захворювання, які довготривалий час не піддаються адекватному лікуванню".
На даний момент недуга не виліковується, проте, із нею можна жити. За умови, що будеш проходити регулярне лікування – антиретровірусну терапію. Аби підтримати дітей зі статусом ВІЛ-інфікований, Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організовує збір коштів на препарати. Скриньки із написом «Серцем врятуй життя» незабаром з'являться в різних куточках Полтави. З миру по нитці – і назбирається сума для продовження чийогось життя.