У Полтавській області на 48-му тижні поточного року показник захворюваності перевищив епідпороговий, захворюваність зростає найбільш активно серед школярів. За цей період захворіло 14 тисяч 681 особа, захворюваність зросла на 34% порівняно з попереднім тижнем. Показник захворюваності – 98,4 на 10 тисяч населення, що на 37,7% перевищує епідемічний поріг (епідпоріг – 71,5), по Україні – 56,7 на 10 тисяч за 47-й тиждень. Захворюваність серед дітей за останній тиждень зросла на 32,2%, серед школярів на 42,5% (темпи зростання захворюваності школярів збільшуються, на попередньому тижні – 38,7%). Показник захворюваності школярів склав 437,7 на 10 тисяч, що значно вище за епідпороговий (213,5).
Перевищення епідпорогів спостерігається на 21 адміністративній території області (1 місто та 20 районів). Найвищий рівень захворюваності – в Оржицькому, Диканьському, Решетилівському районах, м. Полтаві, Лохвицькому, Хорольському районах (показники – від 133,9 до 157,9 на 10 тисяч).
За епідпоказаннями в області на кінець тижня закрито 47 шкіл: Лубенський район –30 (з 31), Гадяцький – 1, Зіньківський – 1, Кобеляцький – 4, Кременчуцький – 1, Лохвицький – 5, Оржицький – 2, Решетилівський – 1. Сьогодні будуть закриті 1 школа у В.Багачанському та ще 1 в Кременчуцькому районі.
За тиждень госпіталізовано 386 хворих, показник госпіталізації – невисокий (3%), дітей – 327 (85% госпіталізованих). Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано.
В області продовжується імунізація проти грипу.
Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Найчастішими ускладненнями грипу є пневмонія та серцева недостатність.
Грип досить легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чихає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі, хто знаходиться в радіусі 2-ох метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
Симптоми, що вимагають лікування вдома
При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. Такими симптомами є: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах.
З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.
Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.
Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації
Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою її життя.
Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя; ускладнення дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокроті; падіння артеріального тиску.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів є небезпечним. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Як попередити зараження грипом?
• своєчасно зробити собі та своїм дітям щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання;
• обмежити перебування у місцях масового скупчення людей;
• уникати контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції;
• часто провітрювати приміщення;
• часто мити руки з милом;
• намагатися не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
• уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;
• прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку відразу ж після використання викинути;
• носити чотиришарову марлеву пов’язку або разову маску, міняти її кожні 4 години;
• споживати харчові продукти з високим вмістом вітамінів, або вітамінні та інші препарати, що підвищують захисні сили організму;
• вживати мед та інші продукти бджільництва, цибулю, часник, чорну редьку, хрін, трав’яні чаї;
• змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю перед виходом із дому.