24 Листопада,
06:00

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний

14 Грудня 2010 09:07   278
У Полтавській області на 49-му тижні 2010 року продовжувала ускладнюватися ситуація по захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Показник захворюваності за тиждень по області перевищує епідпороговий, зростає кількість міст та районів з перевищенням епідемічного порогу.

За минулий тиждень в області захворіло 17 тисяч 882 особи, порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 22% (темп зростання дещо зменшився, на 48-му тижні – ріст на 34%). Показник захворюваності 119,9 на 10 тисяч, перевищує епідемічний поріг на 60% (епідпоріг 74,9).

Перевищення епідемічних порогів спостерігається на 26 адміністративних територіях (4 міста та 22 райони).

Найвищі рівні захворюваності в Оржицькому, Решетилівському, Лохвицькому районах, м. Полтаві, Диканьському районі, м. Миргороді, м. Лубни.

За епідпоказаннями в області на кінець тижня закрито 138 шкіл: всі в м. Полтаві, Кременчуці, Лубнах, 9 – у Решетилівському, 5 –  В.Багачанському, 5 – Новосанжарському, 4 – Кременчуцькому, 4 – Оржицькому, 4 – Хорольському, 3 – Зіньківському, 3 – Кобеляцькому, 3 – Лохвицькому, 3 – Семенівському, 1 – Глобинському, 1 – Котелевському, 1 – Шишацькому районах.

Випадків смерті від грипу та ГРІ не зареєстровано.

Вірусологічною лабораторією облСЕС визначається циркуляція вірусів грипу В, А, парагрипу, аденовірусів.
В області продовжується імунізація проти грипу.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Зараженню ним можна легко запобігти, навіть під час епідемії, якщо поводитися з урахуванням кількох простих речей.

Рекомендуємо:

• Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких Ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками Ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

• Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. Використані серветки необхідно одразу викидати у смітник, оскільки вони також можуть стати джерелом зараження. Багаторазові серветки та рушники, особливо у громадських місцях, суттєво підвищують ризик зараження і широкого розповсюдження інфекції. У таких умовах в якості одноразових серветок можна використовувати туалетний папір.

• Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить шанси запобігти як зараженню, так і гострим формам хвороби та її ускладненням.

• Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання – як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

• Користуватися одноразовими масками за необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку: якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.

• Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Найкраще користуватися стандартними хірургічними масками, що мають вологостійку поверхню і довго залишаються ефективними. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу – волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках – їх потрібно одразу викидати у смітник.

• Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. Це особливо актуально під час сезону грипу та епідемій.

Якщо з’явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

• Залишатися вдома при перших ознаках хвороби – не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них.

• Не бігати до лікаря з найменшого приводу – у випадку грипоподібної хвороби Ви ризикуєте спровокувати погіршення власного стану і створити небезпеку зараження для інших людей, що може мати смертельні наслідки для деяких з них. Більше того: лікарня чи поліклініка під час грипозного сезону є місцем високої вірогідності підхопити вірус. Якщо Вас непокоїть стан власного здоров’я – обов’язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому.

• Ізолювати хвору людину – виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості, триматися на відстані 2 метрів від хворої людини.

• Прикривати рот і ніс під час кашлю та чихання – аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано це робити за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник. Якщо Ви прикрили рот руками, їх необхідно одразу вимити з милом чи обробити дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, які знаходяться поруч з Вами.
Прес-центр ГУОЗ ОДА та облСЕС
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1207
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   808
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   830
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1104
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   683
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   657
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   728
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок