Лікарі кажуть: синдром набутого імунодефіциту значно помолодшав. Як обійти шляхи зараження та яку роль у цьому відіграє культура статевого життя, знають журналісти Студії "Місто".
Про ВІЛ говорять багато, проте історія його виникнення відома не кожному. Лікарі розповідають: вірусом імунодефіциту нас нагородили мавпи з африканського континенту. Яким чином пішла передача, ми можемо лише домислювати. Вперше ж про цю хворобу заговорили на початку 80-х, розповідає Марина Невойт, тоді її виявили у чоловіків-геїв у США.
Марина Невойт, Заслужений лікар України:
"1987-й - Перший випадок ВІЛ-інфекції зареєстрований в Україні. 1995 - спалах. ВІЛ-інфекція предається у групах ін'єкційних наркоманів. 1997 рік - Україна, де в усіх областях та великих містах зареєстровані випадки ВІЛ-інфікування".
В обласному центрі профілактики ВІЛ/СНІДу говорять: хвороба стрімко шириться теренами Полтавщини і сьогодні. А ще відзначають її значне молодшання. Так останнім часом помітно зросли показники інфікування дітей. Причиною тому лікарі називають неналежне статеве виховання або ж його повну відсутність.
Олена Сабініна, лікар-інфекціоніст Полтавського обласного центру СНІД:
"На сьогоднішній день дітей... ВІЛ-інфекція встановлена у 58 випадках, серед них 9 захворіло на СНІД. Презерватив на сьогоднішній день є досить ефективним засобом захисту. І хоча про 100-відсотковий захист говорити не можна, але він є єдиним рекомендованим".
На підтвердження слів лікарів приходить сумна статистика: 46 відсотків інфікованих стали носіями СНІДу саме через статевий контакт. Здебільшого, це підлітки від 15 років.
Олена Сабініна, лікар-інфекціоніст Полтавського обласного центру СНІД:
"На сьогоднішній день в Полтавській області щоденно реєструється до 30-40 випадків виявлення ВІЛ".
Марина Невойт, Заслужений лікар України:
"Недостатнє статеве виховання, навіть у школі. Усі можливі кіно та порнофільми. Усе, що ми там бачимо, я вважаю тим негативним, що справляє погану дію на нашу молодь".
Щодня в Україні помирає 6-7 людей, хворих на СНІД. Полтавська молодь, як захиститися від СНІДу та інших венеричних хвороб, знає.
Молодь Полтави - за безпечний секс, і доводить це у досить незвичайні способи, за допомогою флеш-мобів. Єдина мета, яку переслідують представники демальянсу та студенти міста, - це теза, що презерватив може врятувати і ваше життя.
Учасники флеш-мобу, як і ведеться, ні з ким не говорять і нічого не пояснюють. Лише своїм прикладом символічно закликають людей усвідомити небезпеку та зрозуміти важливість захисту.