Як показує досвід, здебільшого – це розрекламовані препарати, які користуються найбільшим попитом у громадян. Яка ситуація в Полтаві – знає Олена Ляшенко.
Засоби масової інформації свою справу зробили: народ із проблемою підробки ліків обізнаний і уже виробив власне ставлення до неї.
Бліци
- Кажуть, і по телевізору показують, що підробляють. Як купили крейди і наїлися, а воно не помагає - так до неї і ставимося
- Це точно
- Убивав би таких людей, чесно, дуже погано, тому що люди, коли хворіють, підробні ліки - це ну...
Підробних ліків на Полтавщині за минулий рік знайшли 4 серії, 850 упаковок інспекція по контролю за якістю ліків вилучила з аптек і назбирала штрафів на суму 14 тисяч гривень – від відповідальних за якість осіб. А відповідають ті, хто препарати реалізує, – аптеки та склади. Спеціалісти кажуть, що підробляють зараз усе, найчастіше – ліки індійські та вітчизняні.
Оксана Федіна, начальник Державної інспекції по контролю за якістю лікарських засобів у Полтавській області:
"Індійські - це Омес, Кетаноф, Доларен - дуже багато серій, із наших вітчизняних насвіжіші дані щодо фальсифікації - Уролесан виробництва «Галичфарм», Мезим-форте німецького виробника, досить часто підробляють Есенсеале-форте".
Підробки трапляються різні: буває, що діючої речовини немає або вона в недостатній кількості. Інколи проблему можна виявити самотужки, без лабораторних досліджень. Наприклад, коли ліки, що в упаковці, не відповідають їх опису, що дається в інструкції. У полтавських аптеках кажуть: за якістю того, що продають, стежать. Якщо отримали приписи від Інспекції – направляють товар постачальнику. Трапляється, що на препарат накладають карантин, тобто, до належної перевірки його вилучають із продажу. У будь-якому разі, щоб не купити кота в мішку, спеціалісти радять не замовляти медпрепарати черех інтернет, не купувати їх у лікарні. А ще – зберігати чек. Якщо халепа трапиться, на його підставі можна буде хоча б оскаржити свою покупку.