Про це говорять по всьому світу, проте реальних доказів, щоб офіційно визнати синдром мобільної чутливості, поки що недостатньо. Думку полтавських спеціалістів дізнавалася Олена Ляшенко.
Перше, на що вплинули мобільні, – людська психіка. Нині без нього важко не тільки бізнесменам – перші місця у рейтингу найважливіших речей відводять телефону чи не усі перехожі.
Бліци
- Основне
- Напевне, друге, часто користуюся, адже без телефона зараз ніяк
- Третє. Жінка, діти, потім - телефон
- Жахливе місце - засіб зв'язку, без якого зараз жити, на жаль, не можна
Телефоманія – такий діагноз сучасному народу дали фахівці. Фірми-виробники техніки добре постаралися, нашпигували мобільники функціями і телефон став не тільки засобом зв'язку. Та і оператори не сплять: заклики типу «говори більше» – на кожному кроці. Тим часом про хвороби від мобільника говорять хоча і не вголос – бо мало доказів, зате часто. Побічні дії на нервову систему фіксують медики.
Андрій Дзюба, терапевт 5 МКЛ:
"Виникають спочатку і малопомітні, потім серйозні пошкодження, що реалізуються у зниженні пам'яті, уваги, порушеннях сну, також епізодичні головні болі".
Вагітним та дітям до 8 років електромагнітне опромінення від телефону приносить найбільше шкоди. Щоб небезпеку трохи зменшити, радять менше говорити у закритому приміщенні, якщо на вулицю вийти не можна – краще біля відчиненого вікна чи дверей.
Андрій Дзюба, терапевт 5 МКЛ:
"Інший момент - тривалість розмови не повинна бути довшою за 3 хвилини, перерва між 2 розмовами рекомендується не менше 15 хвилин".
Ті, хто любить довго говорити, ризикують захворіти на рак – середнього вуха чи головного мозку. Страждають органи, біля яких телефон найчастіше знаходиться.
Хоча доказів про шкідливий вплив мобільного недостатньо, медики радять із вогнем не гратися, і, щоб чого не сталося, не носити його на собі. Краще, скажімо, у сумці - так безпечніше.