Найбільш популярна трійка захворювань залишається незмінною: ортопедія, органи зору і шлунково-кишковий тракт. Виявляють ці та інші патології на профоглядах. Їх бачила і наша знімальна група.
Дещо змінився порядок проходження профоглядів для школярів, розповідають у поліклінічному відділенні дитячої міської лікарні. Відтепер без черг і нарікань профогляди проводять не на літніх канікулах, а впродовж навчального року. Для учнів 1-4 класів – взагалі у шкільних медпунктах.
Олександр Овдієнко, завідуючий поліклінічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні:
"Ми врахували ті недоліки, які у нас були раніше. У нас відпрацьована схема. Але ми просимо батьків приходити у зазначені години. Якщо це не виходить - приходити трошки раніше, але не затягувати".
Аби не загубитися, у реєстратурі і на дверях профільних кабінетів – алгоритм дій: по черзі, куди і до кого йти. Тут створили навіть дні школяра.
Олександр Овдієнко, завідуючий поліклінічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні:
"Є порядок проходження для декретивних груп - це 11 і 15 років. Вони повинні пройти лора, терапевта, хірурга, ендокринолога".
Хоча і намагаються дітей оглядати якісно, лікарі нарікають: здоров'я у підростаючого покоління – не позаздриш. Лише 12% школярів – здорові. Найчастіше у свой роботі лікарі бачать патологію ортопедії, органів зору та шлунково-кишкового тракту. У підлітків ще додається патологія серцево-судинної системи. Самі ж пацієнти твердять: до лікарів часто не ходять, і взагалі – здорові.
Сергій:
"Ну зір у мене гарний від природи".
Аби відвідувати лікарів тільки з профілактичною метою, люди у білих халатах дають звичайні поради, дотримуватися яких – під силу кожному.
Віра Хоменко, лікар підліткового кабінету:
"Перша, найголовніша порада - це вранці робити гімнастику. Так і дитина: швидше прокинулась, і в неї починають працювати всі системи організму".
Що ще слід робити, аби бути здоровими, – говорять і самі підлітки.
Бліци
- Не сидіти довго перед телевізором і не грати у комп'ютерні ігри
- Здоровий спосіб життя
Лікарі, у свою чергу, зазначають: діти мають право і самостійно відвідувати лікаря, втім, бажано із батьками, оскільки при виявленні того чи іншого відхилення у розвитку дитини, що слід робити, – першими повинні знати саме батьки. Наразі ж профогляди пройшло 75% учнів молодших класів і трохи менше половини підлітків.