Головне питання – кесареві розтини та їх профілактика. Наразі в області рівень кесаревих розтинів не перевищує загальноукраїнський, тож акушери та неонатологи вирішували, як цей рівень залишити без змін та навіть зробити нижчим.
Питання, які виносились на обговорення медичної ради, спрямовані на підвищення рівня профілактики післяпологового догляду та утримання рівня кесаревих розтинів на сталому показнику. В Україні кесарев розтин призначається тільки за медичними показниками, тобто, коли є пряма загрозя для життя дитини чи матері. Начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов зазначає: за останні роки рівень неонатального догляду значно зріс.
Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК:
"Ми реєструємо дітей вагою від 500 грам, а раніше це було від кілограма і з терміном вагітності 25-26 тижнів, це вже вважається, як немовля живе".
Рівень післяпологового догляду за малюками та рівень малюкового виходжування також значно зріс.
Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК:
"Протягом останніх років маємо позитивні результати виходжування. За минулий рік показник малюкової смертності сягнув менше 4 померлих на 1000 осіб - це рівень найрозвинутіших країн світу, але втримати такий показник не просто".
Також на засіданні ради піднімали питання нових методик виходжування малюків та післяпологового догляду матерів. Актуальність питання обумовлена тим фактом, що у весняно-літній період рівень народжуваності збільшується.
Лариса Ухналь, головний акушер Полтавського пологового будинку:
"В нас в середньому за місяць відбувається близько 200-250 пологів - це трішки більше, ніж в останній період і зимовий, і зараз по місту близько 1000 - 1200 вагітних знаходяться на диспансерному обліку по вагітності".
Рівень же кесаревих розтинів за перший квартал 2011 року знаходиться на рівні 15,8%, що не перевищує загальнообласний.