Головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко провів нараду, на якій заслухав головних державних санітарних лікарів м. Києва та Полтавської області щодо стану інфекційної захворюваності на даних територіях.
За інформацією головних держсанлікарів, за 4 місяці поточного року в м. Києві та Полтавській області на вітряну віспу перехворіло втричі більше осіб, ніж за аналогічний період минулого року. Востаннє зростання захворюваності на вітрянку відбувалося у 2007 році, впродовж якого було зареєстровано понад 14 тис. випадків хвороби.
З метою попередження розповсюдження даного захворювання Державною санітарно-епідеміологічною службою проводяться необхідні протиепідемічні заходи, а саме: спостереження за контактними, недопущення нових осіб в колективи протягом 11-21 дня з моменту контакту з хворим, вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів, провітрювання в групах тощо.
Завершуючи нараду Голова Держсанепідслужби наголосив, що головним завданням санлікарів на місцях – це попередження епідемічних ускладнень у дитячих колективах. При послабленні контролю винні понесуть персональну відповідальність.
Довідково:
Вітряна віспа є інфекційним захворюванням і має дуже високий індекс контагіозності, що і обумовлює її швидке розповсюдження та одночасне враження великої кількості людей. Дане захворювання є сезонним і випадки хвороби фіксуються переважно весною. Зазвичай хвороба переноситься легко, важкі ускладнення від вітряної віспи зустрічаються, як правило, у дорослих. Прес-служба МОЗ України за матеріалами Державної санітарно-епідеміологічної служби України