Тим, що до складу багатьох харчових продуктів, зокрема, більшості кондитерських виробів, безалкогольних напоїв , морозива тощо входять харчові добавки, нікого не здивуєш, адже велика їх кількість дозволена до використання Міністерством охорони здоров’я України. Втім, споживача має бути детально поінформовано про їх наявність в тому чи іншому продукті харчування. А він уже має робити свій свідомий вибір на користь дорожчої натуральної чи більш дешевої, але повної «єшок» продукції. Та як показали результати перевірок, етикетка не завжди може дати вичерпну відповідь на всі запитання покупця.
Так, протягом другого кварталу поточного року держінспекторами ДП “Полтавастандартметрологія” проведено 58 перевірок на підприємствах області. Порушення були встановлені у 39 випадках, що становить 67% від загальної кількості.
Наприклад, при перевірці партії печива здобного пісочно - відсадного „Лапка цукрова” приватного підприємця з Кременчука встановлено, що до складу продукту входить харчова добавка «Стабілан - ФлауН-3», клас якої виробник не розшифровує. Насправді не завадить знати, що до складу цієї комплексної речовини, яка дозволяє уникнути швидкого черствіння та отримати вироби стабільної якості навіть із низькосортного борошна, входить Е 466 (натрієва сіль карбоксиметилцелюлози), Е1422 (модифікований крохмаль) та Е 471 (моногліцериди дистильовані). Замість обіцяного на маркуванні ароматизатора натурального «Ванілін», до складу печива входив ідентичний йому по аромату замінник з однойменною назвою. Напис «Без ГМО» не мав документальних підтверджень. Крім того, на маркуванні не було назви та повної адреси виробника та номера партії, а зазначені значення поживної цінності та калорійності не відповідали реальним, відсутній перелік складників інгредієнтів продукта, які складаються із двох чи більше речовин у порядку зменшення їх масової частки.
До складу перевіреної партії тістечок «Круасан» листково-дріжджових з наповнювачем «Малина з вершками» цього ж виробника входив «поліпшувач» без зазначення класу, до якого він належить, назви або індексу відповідно до Європейської цифрової системи (Е). В складі продукту не зазначено інгредієнти «глувитал» та «мажемікс» (покращувачі випічки), які значаться у рецептурі. Після назви інгредієнтів, які є продуктом із двох чи більше складників, відсутній перелік цих складників у порядку зменшення їх масової частки, напис «Без ГМО» не підтверджений документально, не зазначено назву та повну адресу виробника.
Реалізацію неякісної продукції заборонили, до підприємства застосовано штрафні санкції на загальну суму близько 5 тисяч гривень, одну посадову особу притягнено до адміністративної відповідальності.
Загалом протягом другого кварталу суб’єктам господарської діяльності видано 39 приписів про усунення порушень, заборонено реалізацію 29-ти нестандартних партій та 22-х видів продукції. До 15-ти суб'єктів господарювання за реалізацію продукції, яка не відповідала вимогам стандартів, застосовано штрафні санкції на загальну суму понад 28 тисяч гривень, 23 особи притягнено до адміністративної відповідальності.