24 Листопада,
19:35

Кількість хворих на алергію у Полтаві у порівнянні з минулим роком виросла в 2 з половиною рази

03 Вересня 2011 12:30   476
Винуватиця черг в алергічних відділеннях міста - амброзія. Полтавці вже втратили надію, що міська влада почне помічати кущі шкідника заввишки 1,5 метри: мешканці борються з рослинами власними силами. Практичні поради на допомогу борцям у наступному сюжеті.

Вона зацвітає в кінці серпня на початку вересня, сягає двох метрів заввишки, а міцною кореневою системою проникає у грунт ще на чотири. Впізнали? Це – амброзія полинолиста. Рослина, завдячуючи якій кількість хворих на алергію, а точніше поліноз – алергічну реакцію на пилок рослин, тільки у Полтаві цього літа збільшилася в рази.

Лариса Муляр, доцент кафедри експерементальної фармакології з клінічною імунологією та алергологією УМСА: "За минулий рік у нас в 2,5 рази виросли полінози порівняно з минулим роком, і ця кількість не кінцева, бо хворі ідуть і ідуть".

Якщо так продовжиться, то менш ніж за 10 років, - продовжує жінка, - полінози вийдуть на 2-ге місце після серцево-судинних захворювань. Щодня через кабінет алерголога у нашому місті проходить близько 30 чоловік.

Затримати епідемію на амброзію може систематичне винищення алергену говорять у відділі біоресурсів і земельних питань та об'єктів природо-заповідної справи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області.

І у Полтаві зокрема з цією небезпечною рослиною велика проблема, - наголошує начальник відділу Сергій Калініченко. Додає - боротьба повинна бути ефективною.

Сергій Калініченко, начальник відділу біоресурсів і земельних питань та об'єктів природо-заповідної справи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області: "Скошування не дуже ефективне, бо треба скошувати до трьох разів - тоді вона буде зникати, але до трьох разів вона дає насіння, колоскове суцвіття. Найефективніше - це виривати її з корінням і використовувати гербіциди".

Нагадаємо, що цього року в бюджеті Полтави не виділено жодної копійки на боротьбу з амброзією. Програма боротьби з бур'яном, розрахована на 2008-10 роки, завершилася, і її не продовжили. Олександр Мамай натомість запевнив на одній з прес-конференцій - що окремо боротися з амброзією не будуть - будуть скошувати траву, а там разом з нею і амброзія скоситься. Про виривати -мова і не йде.

Пересічні полтавці дивуються такій позиції влади , вивчають якості рослини та як з нею боротися самотужки бо сподіватися окрім як на себе - у нерівній боротьбі з амброзією у Полтаві - кажуть -немає на кого.

Бліци:

- Вирубувати, з коренем!

- З коренем виривати, повністю, щоб не лишилось. Якщо верхівку зрізати, наступного року вирасте ще більша, буде розростатися.

- Треба її виполювати зовсім.


Тим часом лікарі говорять - якщо у вас з"явилися симптоми як то - почервоніння очей, закладеність носа, чхання, свербіж шкіри. Це й йовірно алергія , тоді радять негайно звертатися по допомогу до них.

Лариса Муляр, доцент кафедри експерементальної фармакології з клінічною імунологією та алергологією УМСА: "Приходьте до свого дільничого лікаря, приходьте до алерголога, будь-ласка, не займайтесь самолікуванням. Перше, що ви повинні зробити - це прийти до лікаря. Не лікуйте ці симптоми як ГРЗ, тому що часто ви плутаєте".

І не треба вживати антигестомінових засобів, - резюмує жінка, - бо в такому випадку лікарі не можуть зробити правильну діагностику.

Альона В'язнікова, Студія В«МістоВ»
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1207
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   808
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   830
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1104
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   683
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   657
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   728
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок