56 років тому у Радянському Союзі штучне переривання вагітності перестало бути злочином: жінки отримали право робити аборти. Яке місце наша область посідає за кількістю абортів в Україні та який вік жінок, які найчастіше зважуються на цей крок у Полтаві, знає Альона В'язнікова.
У язичницькій античності переривання вагітності було цілком звичним явищем, адже новонароджений вважався людиною тільки після проведення спеціального обряду. З появою християнства погляд на переривання вагітності змінився: аборти рішуче засуджувалися, а в епоху Середньовіччя навіть каралися смертю. У дореволюційній Росії аборт вважали вбивством і карали за нього тюремним ув'язненням на термін від 4 до 5 років. Радянська влада була першою, яка легалізувала аборти в XX столітті. З 1955 року аборти, які проводяться за бажанням жінки виключно в медичних установах, були дозволені. Втім, ставлення християнської церкви до абортів від того не змінилося: духовенство вважає аборт гріхом – дітовбивством, яке нічим не можна виправдати.
Лікарі аборти теж не підтримують не тільки з причинин порушення християнської моралі, а й з огляду на небезпеку для здоров'я.
Наталія Петрова, завідуюча кабінетом планування сім'ї Полтавського міського клінічного пологового будинку:
"Аборт, на якому б строці він не проводився, – це вбивство власної дитини. І яким би методом він не проводився, бо в наш час існують нові методи переривання вагітності, наприклад, медикоментозні аборти, коли це робиться без хірургічного втручання. Це, безумовно, більш безпечний метод, але він все-одно небезпечний для жінки".
Погоджуються з лікарями та священиками і опитані нами полтавки.
Бліци
- Взагалі до абортів я ставлюся негативно, я вважаю, що це наносить шкоду жіночому здоров'ю
- Ну, взагалі - негативно
- Я може і розумію тих жінок, які опинилися в такій ситуації, але все-одно їх не виправдовую
Але, на відміну від церкви, жінки можуть знайти цьому прикрому явищу виправдання, і матеріальний бік питання тут грає не останню роль.
Бліци
- По-перше, фізичний стан людини, вона не може весь час народжувати, ну як коти, а по друге - в даний час і матеріальне становище
- Можливо, становище матеріальне
Як свідчить статистика, рівень абортів в Україні залишається найбільш високим серед країн Європи і складає 21 на 1000 жінок дітородного віку. У Полтаві цей показник дещо нижчий – 11 на 1000, говорить завідуюча кабінетом планування сім'ї Наталія Петрова. Вона зазначає: полтавська область за кількістю абортів посідає 8-10 місце в Україні. Але тенденція до збільшення все-одно відслідковується, а вік жінок, які обирають аборт, – збільшується.
Наталія Петрова, завідуюча кабінетом планування сім'ї Полтавського міського клінічного пологового будинку :
"У нас збільшення кількості абортів є серед жінок 35, 40 і навіть 45 років. Навіть можна сказати, що абортів вони роблять більше, ніж молодь".
Таку тенденцію пані Наталія пояснює малообізнаністю старшого покоління в області контрацепції, говорить: серед молоді соціально-просвітницька робота проводиться постійно, а більш досвідчені жінки, як виявляється, знають менше за старшокласниць.