Про це йшлося на щотижневій нараді у голови облдержадміністрації, яку провів керівник області Олександр УДОВІЧЕНКО за участі голови обласної ради Івана МОМОТА. Під час розгляду питання щодо виконання Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз та обласної програми протидії захворюванню на туберкульоз начальник Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор ЛИСАК зазначив, що за 5 років роботи Програми в області відмічено зниження рівня захворюваності на 4,5%. Крім цього, за даними ГУ охорони здоров’я, захворюваність серед дітей та підлітків в області в 2 рази нижча, ніж в Україні, смертність хворих на туберкульоз з 2007 року знизилась більше ніж на 30% та нижча показника в Україні на 25%, а резервуар хворих на туберкульоз зменшився на 10%. В даний час активних хворих залишається близько 2,5 тисяч.
Приділяється велика увага виявленню хворих на заразні форми туберкульозу методом мікроскопії мазка мокротиння. Розпочато реорганізацію лабораторної служби області, яка направлена на підвищення якості цієї роботи. Виявлення туберкульозу починається на рівні первинної медичної ланки (фельдшерсько-акушерський пункт, амбулаторія сімейної медицини, центральна районна лікарня), де залишені 27 лабораторій з первинної діагностики туберкульозу за допомогою мікроскопії мазка мокротиння. Спеціалізоване бактеріологічне дослідження залишене в 4 протитуберкульозних закладах та функціонує обласна референс-лабораторія при Полтавському облтубдиспансері.
Завдяки проведеним заходам протягом 5 років вдалося збільшити виявлення хворих на заразні форми туберкульозу методом бактеріоскопії з 35% до 52% серед вперше виявлених хворих.
Разом з тим, медики вказують і на недоліки у зазначеній роботі: залишається не виконаним пункт Програми щодо закінчення будівництва стаціонарного комплексу Полтавського облтубдиспансеру через недостатнє фінансування з державного бюджету; приведення протитуберкульозних закладів до санітарних нормативів та вимог стандарту інфекційного контролю; на місцях в повному обсязі не здійснюється проведення туберкулінодіагностики.
Тому голова облдержадміністрації доручив відповідним службам якнайшвидше скомпонувати обласну програму стосовно профілактики та боротьби з туберкульозом та готувати її для затвердження на сесії облради.
«Треба рухатись і приймати програму на 2012-16 роки, щоб у нас був комплексний документ, за яким працюватимемо. У цій програмі слід врахувати максимально проблеми та помилки минулих років, аби не допускати їх надалі», - підсумував Олександр УДОВІЧЕНКО.
Загалом, на нараді розглянули 4 питання порядку денного.