24 Листопада,
10:53

Що робити ВІЛ-інфікованій жінці, аби народити здорову дитину

07 Червня 2012 08:00   1213
Деякі жінки, яки потрапили у «тенета» наркотичної залежності та є носіями ВІЛ-інфекції, волею долі або навіть за власним бажанням завагітнівши, мають бажання народити здорову дитину. Адже кожна дитина має на це право. Чи це можливо?

Так, це є цілком реальним, головне — вчасно звернутися за профілактичним лікуванням передачі вірусу ВІЛ. У цьому таким жінкам допомагають учасники спільного Проекту ЮНІСЕФ та МБФ «Фонд Вільяма Дж. Клінтона» — «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини у наркозалежних вагітних жінок та покращення показників здоров'я їх новонароджених в трьох містах України». У Полтаві з листопада минулого року активно триває його реалізація.

Партнери — експерти Проекту, медичні працівники, представники центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та соціальні працівники благодійної асоціації "Світло надії" днями зібралися на діловій зустрічі, аби обговорити етапи подальшої роботи, зокрема, алгоритми залучення, перенаправлення та подальшого соціального супроводу наркозалежних вагітних жінок. Керівник служби охорони материнства та дитинства Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ігор Перогов, представивши учасників зустрічі, наголосив на важливості участі полтавців у проекті, адже і для нашого регіону така проблема є актуальною. Було наголошено, що наркозалежні вагітні жінки (активні споживачі вуличних наркотиків, як ін'єкційних так неін'єкційних), жінки, які мали досвід вживання наркотиків і наразі перебувають у нестійкій ремісії) мають безліч проблем. Це і наркологічні проблеми, які включають ризиковану поведінку, синдром відміни, слабку прихильність до лікування. Вони мають проблеми виношування дитини, ризики переривання вагітності, передчасних пологів, виникнення неонатального абстинентного синдрому. Серед соціальних проблем, з якими стикаються наркозалежні вагітні жінки, — неякісне харчування, неналежні житлові умови, відсутність підтримки з боку близьких, неможливість придбати необхідні ліки та оплачувати аналізи.

На даний момент жінки можуть отримати консультації у лікарів акушер-гінекологів, які ставлять їх на облік у жіночій консультації, відчути підтримку у весь антенатальний період. Лікарі-наркологи Полтавського обласного наркологічного диспансеру сприяють у постановці наркозалежних вагітних жінок на облік до сайтів замісної терапії. Стаціонарна допомога таким вагітним і породіллям надається на базі міського пологового будинку, де працюють спеціалізовані команди у складі акушера-гинеколога, нарколога, неонатолога, медичної сестри та соціального працівника. Усі дії націлені на те, щоб малюки, народжені у таких жінок, мали змогу бути здоровими і повноцінно жити, а їх матері — адаптуватися у суспільстві.

— З часу реалізації Проекту у місті Полтаві, 12 вагітних жінок-носіїв ВІЛ з проблемами наркотичної залежності, отримують необхідну допомогу, — поділився завідувач стаціонарним відділенням № 1 наркологічного диспансерного відділення обласного наркологічного диспансеру Вадим Клорфайн, — 7 жінок народило, одна — навіть двійню, пологи у всіх пройшли без ускладнень. Усі діти знаходяться у родинах. А деякі жінки продовжують отримувати замісну підтримуючу терапію.

Більшість майбутніх мам бояться свого діагнозу, беруть до уваги інформацію від «неспеціалістів» і, як наслідок, втрачають час для попередження небезпечних наслідків. А головне в такій ситуації — не замикатися в собі, не боятися і своєчасно звертатися до фахівців.
Прес-центр ГУОЗ ОДА
Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1207
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   808
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   830
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1104
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   683
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   657
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   700
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   728
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок