Про заходи з покращення епідеміологічної ситуації з захворюваності на гострі кишкові інфекції на території Полтави говорили на засіданні Державної надзвичайної протиепідемічної комісії, що пройшла під головуванням заступника міського голови Світлани Порохні.
Згідно інформації Міністерства охорони здоров'я України ситуація на території України щодо захворювань на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння продовжує ускладнюватись. Епідситуація по захворюваності на гострі кишкові інфекції в Полтаві також є напруженою: за 7 місяців поточного року зареєстровано 676 випадків. Питома вага дітей в загальній захворюваності становить 69,3%. Найчастіше хворіють неорганізовані діти у віці до 4 років. В дитячих дошкільних закладах реєструються поодинокі випадки з ймовірним зараженням у домашніх умовах, подальшого розповсюдження в дитячому колективі не відмічається.
Основний шлях передачі гострих кишкових інфекцій – харчовий, на який припадає 94,1 % випадків. Серед харчових продуктів, що найчастіше спричиняють отруєння:
- молоко та молокопродукти – 21,7 %;
- м'ясо та м'ясопродукти – 19,4 %, до 60% - продукти домашнього виробництва.
Підсумовуючи вищезазначене, головний державний санітарний лікар Полтави Станіслав Руденко закликав полтавців не купувати продукції на стихійних ринках, а керівників магазинів, супермаркетів, закладів громадського харчування – суворо дотримуватися:
- умов зберігання продуктів, що швидко псуються;
- товарного сусідства харчових продуктів;
- технологічного процесу приготування страв;
- своєчасного проходження медичних обстежень працівниками;
- правил особистої гігієни працівниками.
- Хочу ще раз нагадати про те, що ми всі з вами несемо відповідальність за епідемічну ситуацію і повинні зробити все, щоб не допустити її ускладнення в місті, - наголосив він.