25 жовтня, як і планувалося раніше, завдяки ефективній, злагодженій та напруженій співпраці команди однодумців, відбулася знакова подія у житті області. Цього дня громадськості Полтавщини було презентовано новостворений надсучасний медичний заклад – обласний перинатальний центр.
Навколо будівлі нового медичного закладу майбутнього цього дня зібралися багато людей та ті, хто мав безпосередню причетність до цієї непересічної події. Їм у вкрай короткий термін – всього за 6 місяців від підготовки проекту і кошторису до виконання усіх будівельно-монтажних робіт, вдалося створити на Полтавщині високоспеціалізований заклад з надзвичайно відповідальним і високим призначенням – дарувати і оберігати життя немовлят та їх матерів.
«Сьогодні відзначаємо омріяну для всіх мешканців полтавського краю подію. Усі відділення цього прекрасного медичного закладу, який до цього часу не використовувався протягом семи років, готові до того, щоб тут висококваліфіковані медичні працівники приймали на світ майбутніх мешканців Полтавської області. Адже кожна родина Полтавщини бажає мати здорових дітей, а влада та медичні працівники намагаються їм всіляко допомагати втілювати свої мрії у життя», – запевнив під час цього заходу голова Полтавської обласної державної адміністрації
Олександр Удовіченко, вітаючи мешканців Полтавщини з появою надсучасного медичного закладу третинного високоспеціалізованого рівня – обласного перинатального центру.
Було наголошено на тому, що лише завдяки консолідації зусиль влади, медичної спільноти та залученню громадськості, вдалося реалізувати поставлені Президентом України В.Ф.Януковичем завдання у рамках реалізації проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства».
На створення в нашій області цього надзвичайно важливого закладу було використано кошти з різних джерел. Загальна вартість робіт по створенню обласного перинатального центру – 67 млн. 700 тис. грн., із них 37,6 млн. грн. – з державного бюджету за рахунок Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», 20,6 млн. грн. – з обласного бюджету, 5,2 млн. грн. – благодійна допомога. Закуплено обладнання за рахунок Фонду Віктора Пінчука «Колиски надії» на суму 4,3 млн.грн.
До привітань приєдналися голова Полтавської обласної ради
Іван Момот та Полтавський міський голова
Олександр Мамай.
Учасники презентації спільно оглянули кожний з поверхів закладу. Представники громадськості побачили гарно оздоблену зовні будівлю центру, наповнену передовими медичними технологіями і максимально комфортно облаштовану для майбутніх породіль та їх малюків, а також для фахівців, які тут будуть надавати необхідну медичну допомогу.
Потужність новоствореного надсучасного медичного закладу, загальною площею понад 8 тисяч квадратних метрів, розрахована на забезпечення до 4 тисяч пологів на рік у жінок з найскладнішими патологіями. Тільки під лікувально-діагностичний процес задіяно близько 7 тисяч квадратних метрів, що допоможе попередити ризики розвитку ускладнень у матері та дитини, і тим самим – запобігти негативним наслідкам для їх здоров’я. Ще під час вагітності жінки направлятимуться сюди на консультацію. Спеціалісти зможуть приймати близько сотні пацієнток за день.
На базі цього закладу у навчально-методичному центрі планується організація навчального процесу студентів вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», Полтавського базового медичного коледжу, післядипломна підготовка лікарів та середнього медичного персоналу зі спеціальності акушерство, неонатологія та сімейна медицина, з метою підвищення професійного рівня дійсних спеціалістів та підготовки молодих фахівців, які володітимуть найсучаснішими методиками діагностики і лікування.
Слід відзначити, що функціонування на Полтавщині високоспеціалізованого обласного перинатального центру третинного рівня дасть можливість ефективно сконцентрувати матеріальні та кадрові ресурси, впроваджувати високоефективні медичні технології і забезпечити високий рівень лікувально-діагностичного процесу.
У 2012 році, крім відкриття закладу третинного рівня для надання перинатальної допомоги, завершено створення двох перинатальних центрів ІІ рівня на базі пологових будинків міст Полтави та Кременчука. А до 2014 року заплановано відкриття ще 8 регіональних відділень на базі Карлівської, Хорольської, Миргородської, Гадяцької, Зіньківської, Пирятинської, Кобеляцької центральних районних лікарень та Лубенської міської комунальної лікарні.