05 Листопада,
21:38

У Полтавському перинатальному центрі відбудеться п’ятиденний тренінг для лікарів за участі німецьких фахівців

11 Червня 2013 16:42   1160
Сьогодні, 11 червня, в Полтаві розпочав свою роботу 3-ій українсько-німецький семінар-тренінг для лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів, які працюють або працюватимуть в перинатальних центрах третинного – високоспеціалізованого рівня, що створюються Держінвестпроектом в рамках реалізації Нацпроекту «Нове життя».

Полтавський перинатальний центр почав приймати перших пацієнтів у грудні 2012 року. Він став восьмим перинатальним закладом, який було відкрито Держінвестпроектом в рамках реалізації Національного проекту «Нове життя».

«Сьогодні Національний Проект «Нове Життя» - це не тільки нова якість створення перинатальних центрів і оснащення їх найсучаснішою лікувально-діагностичною апаратурою, це нова якість підготовки медичних кадрів і новий рівень професійного спілкування між Україною та європейськими партнерами», відзначив Микола Стеблинський, заступник Голови Держінвестпроекту.

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль, на початку урочистого відкриття, привітав учасників семінару-тренінгу на гостинній полтавській землі. «Наразі вже понад 1 тисяча малюків народилося у цьому високоспеціалізованому закладі. На базі центру ефективно функціонує навчально-тренінговий центр, що дозволяє всебічно покращувати теоретичні знання та практичні навички з надання перинатальної допомоги», - повідомив О. Коваль.

Ректор ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», професор В’ячеслав Ждан зауважив, що професія лікаря вимагає постійного самовдосконалення та навчання. Тому понад 100 фахівців (лікарів, організаторів охорони здоров‘я та викладачів за фахом «акушерство-гінекологія» та «неонатологія») з усіх регіонів України і в першу чергу – з новостворених перинатальних центрів матимуть змогу плідно поспілкуватися, обмінятися досвідом і в ході дискусії підвищити свій професійний фах.
Цього разу, тематики лекційного курсу і практичних занять було обрано спільно МОЗ України та представниками фахових лікарських товариств – акушерів-гінекологів та неонатологів, так як в більшості європейських країн саме фахові професійні асоціації опікуються навчанням та атестацією лікарів, проте й несуть відповідальність за якість наданих медичних послуг.

Серед тем, що плануються до висвітлення експертами з Німеччини –професорами Рольф Шльосер та Франком Льоувеном, найбільш актуальні і болючі питання, що є на сьогодні провідними чинниками материнських та перинатальних втрат в нашій країні: післяпологіві кровотечі, прееклампсія (акушерська тактика, можливості пролонгування вагітності та оцінки стану плода), ЗВУР (лікування, вибір тактики під час вагітності та пологів), вади розвитку, автоімунні та інші захворювання плода (своєчасна діагностика, тактика ведення, перинатальне супроводження та постнатальний догляд), асфіксія новонароджених, пологова травма, виходжування новонароджених з надзвичайно малою вагою та ін. Окрему увагу буде приділено діючим в Німеччині протоколам та алгоритмам акушерської, перинатальної та неонатальної допомоги, а також оцінці їх ефективності з урахуванням власного досвіду колег та експертів з Університетської клініки м. Франкфурт-на-Майні.

Нагадаємо, що підготовка медичних кадрів для перинатальних центрів відбувається у рамках україно-німецького партнерства, яке було закріплено тристороннім Меморандум 25 червня 2012 року між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, Міністерством охорони здоров‘я України та Міністерством охорони здоров‘я Німеччини. Протягом минулого року навчальні програми пройшли у Житомирі та Дніпропетровську.

Семінар-тренінг, який триватиме у Полтаві протягом 5-ти днів, проводиться за підтримки МОЗ України та Німеччини, Державного Агентства з інвестицій та управління Національними проектами України, Національної академії медичних наук України та професійних лікарських асоціацій акушерів-гінекологів і неонатологів під патронатом Адміністрації Президента України, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Управління охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації. Як і всі попередні рази, фінансове забезпечення проведення Україно-Німецького семінару взяв на себе Фонд Економічних Реформ в Україні, за підтримки якого за останній рік було здійснено навчання та підвищення кваліфікації понад 250 українських лікарів із залученням найкращого світового досвіду та провідних європейських експертів.

В урочистому відкритті семінару-тренінгу взяли участь перший заступник голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Микола Стеблинський, заступник голови Полтавської ОДА Олександр Коваль, представники МОЗ України та Німеччини, Національної академії медичних наук України та професійних лікарських асоціацій акушерів-гінекологів і неонатологів під патронатом Адміністрації Президента України, Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА та Вченої ради ВДНЗУ «УМСА».

Довідково:
Національний проект "Нове життя" реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України. Проект отримав статус «Національного проекту» 25 серпня 2010 року. Реалізація проекту відбувається за рахунок державних коштів та фінансування Всеукраїнською благодійною організацією «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». На червень 2013 року вже відкрито 10 перинатальних центрів: Кіровограді, Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Житомирі, Полтаві, Рівному, Хмельницькому та АР Крим.

Рекомендуем почитать
11 Грудня 14:15,   1204
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 73 немовлят: 44 – немовляти чоловічої статі та 29 маленьких полтавок. ...
06 Грудня 09:38,   806
У Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА обговорили результати навчальної поїздки спеціалістів області до медзакладів Великобританії.
28 Листопада 13:12,   827
Урядова програма «Доступні ліки» почала діяти з квітня 2017 року. За цей час міські жителі отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронх ...
27 Листопада 15:00,   695
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилося 82 немовлят: 43 – немовлят чоловічої статі та 39 маленьких полтавок. ...
24 Листопада 10:31,   1101
За інформацією завідувача Кременчуцьким міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень Василя Товстого, у минулому епідсезоні 2016 – 2017 років серед населен ...
22 Листопада 09:28,   680
Пацієнти Новомартиновицької амбулаторії відтепер зможуть отримувати медпослуги значно оперативніше, адже амбулаторія ЗПСМ в Нових Мартиновичах отримала нового автомобіля Fiat  ...
21 Листопада 12:20,   652
Гадяцький райцентр соціальних служб організовує відпочинок з оздоровчими послугами для демобілізованих військовослужбовців АТО та членів їх сімей.
20 Листопада 15:00,   696
У Полтаві за минулий тиждень (за інформацією управління охорони здоров'я міськвиконкому) народилось 90 немовляти: 46 – немовлят чоловічої статі та 44 маленькі полтавки. ...
16 Листопада 09:29,   726
В даний час ВІЛ/СНІД – найважливіша медико-соціальна проблема, тому що число хворих і інфікованих продовжує неухильно зростати в усьому світі, охоплюючи людей, які  ...
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок